werd de dijk ter plaatse in de vooroorlogse toestand hersteld en werden ten behoeve van de betonweg aan weerszijden van de dijk opritten gemaakt. Het herstel van de dijk in de oude toestand vorderde een uitgave van rond 72.400,—. Het maken van de opritten heeft rond 67.000,— gekost. De weggeslagen gemetselde duikersluis in de Staartdijk, scheidingsdijk tussen de delen Lange Plaat en Ruige Plaat van de polder Rozenburg en Rlankenburg, werd door een nieuwe sluis, bestaande uit betonbuizen 0 0.80 m en gewapend beton nen frontmuren, vervangen. Het werk vorderde een uitgave van rond 6.900,-. q. Ter definitief herstel van de buitenwaterkeringen van de vóór de hoofdwaterkering van Voorne en Putten gelegen buitenpolders werden de navolgende werken uitgevoerd. De zwaar beschadigde buitenwaterkering van de polder Nieuw-Hongerland werd ongeveer in de oude toestand hersteld. In verband met de zeer smalle binnenberm aan het zuid oostelijk einde van de betreffende dijk langs de Oude Maas, werd ter plaatse van de grote doorbraak aldaar de binnenberm- sloot over een lengte van 320 m gedempt. Deze sloot zal van wege de Dienst Landbouwherstel door een drainage worden vervangen. De vcor dit herstelwerk benodigde grond werd ontleend aan de Oud-Hongerlandse dijk, een binnendijk die de scheiding vormt tussen de polders Oud-Hongerland en Nieuw-Honger land, die daartoe over een lengte van 750 m tot de hoogte van ongeveer het aangrenzende maaiveld werd afgegraven. Het herstelwerk vorderde een uitgave van rond 70.200,—. Ook de schade aan de Veerdijk van de polder Oud-Honger land langs de haven van Spijkenisse werd hersteld. Bij dit herstel werd tevens het buitenbeloop van een groter kleidek- king voorzien en de dijkskruin 0.50 m verhoogd. De benodigde klei werd eveneens ontleend aan de hierboven genoemde bin nendijk. De kosten van uitvoering beliepen rond 8.500,—. Het herstelde buitenbeloop van voornoemde dijken werd verder met stromatten belegd, terwijl tevens daarop over een breedte van 5 m, een rijsbeslag werd aangebracht. In totaal werd 3450 m2 stromat en 1101 m2 rijsbeslag aangebracht. 156

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 158