155 Het definitief herstel van de bij de polder Zuidland in beheer en onderhoud zijnde binnendijken te weten: de Gooidijk en de Drogendijk, was aan het einde van het verslagjaar nog in uitvoering. De afslag aan het binnenbeloop van de bij de polder Velgers- dijk in beheer en onderhoud zijnde Krommendijk werd hersteld. Met het definitief herstel van enige geringe schade aan de bij de polder Oudenhoorn in beheer en onderhoud zijnde bin nendijken, te weten: de Oudenhoornse Molendijk en de Ruigen- dijk, werd in dit verslagjaar nog geen aanvang gemaakt. De lichte beschadigingen aan de dijken in beheer en onder houd bij de polder Heenvliet te weten de Rijswaardsedijk, Leendijk en de Mooldijk, werden nog slechts ten dele hersteld. Het definitief herstel van de Molendijk te Simonshaven, in beheer en onderhoud bij het Hoogheemraadschap van Putten, vorderde een uitgave van rond 1.200,—. p. Ten aanzien van het herstel van de in de binnendijken aanwezige kunstwerken kan het volgende worden vermeld. De gedeeltelijke kleiaanvulling boven de destijds gelegde duikersluis van betonbuizen in de bestaande gemetselde sluis in de Gooidijk van de polder Zuidland, werd bij de overstro ming weggespoeld. Rij het definitief herstel werd het gemet selde gewelf van de oude sluis weggebroken, waarna de nieuwe duiker geheel met klei werd afgedekt en aangestampt. Een betonnen drempel in het zogenaamde verlaat in de Drogendijk te Zuidland werd tijdens de overstroming geheel weggeslagen. Daarbij werd ook een der puntdeuren bescha digd. In deze sluis werd gedeeltelijk een nieuwe betonvloer gelegd, waaronder tevoren een houten schermwand was aangebracht. De deur werd gerepareerd en opnieuw gesteld. Met enig ge woon onderhoud waren de kosten van uitvoering rond 1.000,—. De coupure in de Krabbedijk, een dijk in beheer en onder houd bij het waterschap de Gecombineerde Krabben- en Gras- polders op Rozenburg, die in de bezettingstijd ten behoeve van de betonweg aldaar werd gemaakt en bij de overstroming in Februari werd vernield, werd niet hersteld. In plaats daarvan

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 157