154 3) De beschadigingen aan de Westdijk en de Zuiddijk van De Pan of Krimpolder werden hersteld. Waar de waterkering plaatselijk, onder meer in de zuidwesthoek van de polder, ge vormd wordt door duinen, werd het afgeslagen duinbeloop gebracht onder een helling van 1 5 en afgewerkt met een klei- bekleding ter dikte van 0.70 m tot een hoogte van 5.80 m N.A.P. Waar de duinen aldaar plaatselijk van onvoldoende hoogte waren, werd eerst van zand een dijkslichaam gemaakt met een kruinshoogte van 5.10 m -I- N.A.P., een binnenbeloop onder een helling van 2 5 en een buitenbeloop onder een helling van 1 5. De kruin en het buitenbeloop werden daarna afge dekt met een kleibekleding ter dikte van 0.70 m en het binnen beloop ter dikte van 0.40 m. Deze benodigde klei werd betrokken uit de buitengronden ten zuiden van de Jantjespolder. 4) De dam in de Brielse Maas werd ongeveer in de oude toestand hersteld. Het vernielde gedeelte van de steenglooiing werd echter voor een groot deel met zwaarder materiaal her steld. Bijgeleverd werd ongeveer 2500 ton basalt 0.40 X 0.50. De herstelde steenglooiing werd verder met asfaltmortel ge penetreerd. Voorts werd op de binnenberm van de dam een 4.50 m brede weg aangelegd, bestaande uit een verharding van afgewalste hoogovenslakken ter dikte van 0.25 m. o. Behalve de vooromschreven werken ter definitief herstel van de hoofdwaterkering werden ook de nodige werken ter definitief herstel van de binnendijken in dit gebied uitgevoerd. Het definitief herstel van de bij de polder Abbenbroek op Voorne in beheer en onderhoud zijnde dijken te weten: de Katerwaalsedijk, de Haasdijk, de Achterdijk, de Gemeenlandse dijk, de Oude Waaldijk en de Oudelandsedijk, kostte rond 25.000,—. Het werk, dat in hoofdzaak bestond uit herstel van uitgespoelde en afgeslagen taluds, het dichten van bressen in de kruin van de Haasdijk en enig herstel aan het wegdek op de Katerwaalsedijk, kwam in dit verslagjaar gereed. In totaal werd hieraan circa 6700 m3 klei verwerkt. De op de Haasdijk gelegen Provinciale weg „Voornse Kanaal —Abbenbroek" werd vanwege de Provincie hersteld.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 156