j. Voorts werd van Rijkswege de schade, in hoofdzaak aan het buitenbeloop van de buitenwaterkering vanaf de brug over de Oude Maas te Spijkenisse tot de schutsluis in het Haartel- kanaal en over opgehoogde gronden langs de Oude Maas op de Welplaat hersteld. k. De drie doorbraken in de bij het Rijk (Ministerie van Oorlog) in beheer en onderhoud zijnde vestingwallen te Helle voetsluis (dijkvak 35b) werden hersteld overeenkomstig het algemene profiel op bijlage 13 (profiel 1). In de doorbraken werd 5000 m3 zand en 3000 m3 klei verwerkt. Dit werk vorderde een totaalbedrag van rond 81.000,—. 1. Ten aanzien van het herstel van de in de hoofdwater kering van Voorne en Putten gelegen kunstwerken kan het volgende worden vermeld. Na voorlopig herstel van de waterkering ter plaatse van de Brielse Poort in de vestingwallen van Hellevoetsluis werd in de vloer van deze poort, ter plaatse van de schotbalkkering, een kleikist aangebracht waarin ten behoeve van een goede aan sluiting van de schotbalken, een drempel van beton, breed 0.63 m en hoog 0.65 m, werd gesteld. De kosten van uitvoering beliepen rond 2.800,—. Het herstel van de schade aan het buitenhoofd en de schut- kolk van de schutsluis in het Kanaal door Voorne te Helle voetsluis bestond uit het met behulp van een kraanschip ver wijderen van de in de schutkolk gespoeld puin, zand en klei, het weder vullen van het aan de westzijde van het buitenhoofd geslagen gat met zand en klei en het herstel van bestratingen enz. op het sluisterrein. Daartoe werd ongeveer verwerkt 1200 m3 klei en 1000 m3 zand. De kosten van uitvoering beliepen de som van rond 50.000,-.. De door de stormvloed ontstane schade aan de noordelijke lozingsgang van de buiten gebruik gestelde Marine-doksluis in de Vestingwal te Hellevoetsluis werd door de Genie hersteld. De sluis werd daarbij deels ontgraven ten behoeve van het dichten van een gat in het metselwerk ter grootte van ongeveer 151

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 153