rietbeslag voorzien. Langs de Boulevard te Oostvoorne werd het herstelde beloop boven de glooiing, over een breedte van 2 m, met stromatten bekleed. c. Aan de verder bij voornoemd Hoogheemraadschap in beheer en onderhoud zijnde delen van de hoofdwaterkeringen werden nog de volgende werken tot definitief herstel uitge voerd. Het beschadigde binnentalud van de Zuiddijk van de polder Nieuw-Helvoet (dijkvak 36) werd onder profiel gebracht, het geen een uitgave vorderde van rond 4.000,—. Het plaatselijk zwaar beschadigde binnentalud van de Struytse Zeedijk (dijkvak 35) werd eveneens onder profiel ge bracht. Hierbij werden 435 m3 afgeschoven en 685 m3 aange voerde grond verwerkt. Voorts werd in de binnenberm 450 m1 drainage aangebracht. Het werk vorderde een uitgave van rond 14.200,-. d. Na de reeds hiervoor omschreven dichting van de door braken in de Oudenhoornse Zeedijk (dijkvakken 32 en 33) werd het verdere herstel van deze dijk, alsmede van de Nieuwen- hoornse Lapdijk (dijkvak 34), waarbij tevens enige verbete ringen werden aangebracht, uitgevoerd onder directie van de Provinciale Waterstaat. Het binnenbeloop werd daarbij onder een helling van 1 2 gebracht en de binnenberm verbreed tot een minimum breedte van 6.50 m. Hierdoor moesten de bestaande binnenbermsloten worden gedicht en nieuwe worden gegraven. In de binnenberm werd over een lengte van 3900 m een drainage aangebracht. Lage gedeelten in het lengteprofiel werden opgehaald. De wegverharding op de kruin van de dijkvakken 33 en 34, die ernstig van overstroming en transport geleden had, moest worden opgebroken. Nadat de kruin onder profiel was gebracht, werd een nieuwe wegverharding daarop aangebracht en van een teerslijtlaag voorzien. De kruin van dijkvak 32 werd over een lengte van 700 m tot een blijvende hoogte van 4.20 m N.A.P. verhoogd. Ter vervanging van de op dit dijkvak vóór de verhoging aanwezige 146

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 148