Verslag over de toestand der waterkeringen in 1953 INLEIDING 1. Ditmaal is het verslag over de toestand der waterkeringen uitgedijd tot een boekwerkje met een groot aantal bijlagen: staten, kaarten en foto's. Dit is niet alleen een gevolg van de grotere wijzigingen die de dijken in het afgelopen jaar onder gingen vergeleken bij andere jaren. Het werd noodzakelijk geacht om mede de beschadigingen op te nemen, die het gevolg waren van de stormvloed, waarbij inbegrepen de be schadigingen aan de binnendijken, terwijl tevens het nood- herstel en de droogmaking van de geïnundeerde polders een plaats hebben gevonden. Een beschrijving van de stormvloed zelf kon voorts niet gemist worden. Opneming hiervan was nodig voor een goed begrip van de aangerichte verwoestingen en noodzakelijk voor het trekken van lessen voor de toekomst. In het kort gezegd: Er is getracht een vrij vergaande docu mentatie van de gevolgen van de stormvloed te geven. De leesbaarheid als geheel van het verslag heeft daarbij ingeboet. Een uitgebreide inhoudsopgave en een gedetailleerde lijst van de toegevoegde bijlagen vergemakkelijken echter het opzoeken van de beschrijving van hetgeen men nader zal willen bezien. Om in één verslag bijeen te hebben wat in 1953 is geschied, zijn de beide voorlopige verslagen, die in 1953 het licht hebben gezien, in dit verslag, voor wat betreft de hoofdzaken, ge ïncorporeerd. Het zou mogelijk geweest zijn de documentatie op kleinere schaal op te zetten. De stormvloed van 1 Februari 1953, hoewel uitzonderlijk hoog, zoals in deel II wordt uiteengezet, heeft 11

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 13