ramp door de golven van de in een binnenzee herschapen Ruige Plaat over een lengte van 165 m beschadigd. j. De waterkeringen op de Weiplaat. De langs de Welplaat liggende hoofdwaterkering heeft de stormvloed gekeerd en is practisch onbeschadigd uit de strijd gekomen. Tengevolge van golfslag is het van een lichte kleibekleding voorziene buitenbeloop van de opspuiting langs de noord- en oostzijde van de polder De Veertig Morgen over vrijwel de gehele lengte beschadigd. De opspuiting aan de oostzijde van de polder De Welplaat werd nabij de uitwateringssluis aangetast. k. De dijk langs de Oude Maas (tussen Hartelkanaal en Tramdijk). Het buitenbeloop van deze dijk werd over een lengte van 80 m aangetast. 1. De Tramdijk. Na overstroming van de voor de Tramdijk en de Molendijk Üggende opspuiting, is het water over de Tramdijk gevloeid, waardoor het binnenbeloop over een lengte van 30 m werd beschadigd. m. De Lange- en Korte Schenkeldijk. Nadat de voorliggende polders Oud- en Nieuw Hongerland waren ondergelopen, is omstreeks 5 uur v.m. aan de zuidzijde van de polder Oud Hongerland het water over de Lange- en Korte Schenkeldijk gelopen. Hierbij is het binnenbeloop van beide dijken slechts licht beschadigd. Door golfslag werd echter het buitenbeloop over grote lengte aangetast. Direct na de ramp heeft men deze beschadigingen met zandzakken provisorisch hersteld. De buitenpolders Oud- en Nieuw Hongerland zijn omstreeks o uur v.m. ondergelopen. De waterkeringen van beide polders werden hierbij zwaar getroffen; in de buitendijk van Nieuw Hongerland ontstonden verschillende diepe gaten, met een totale lengte van 567 m; in de dijk van Oud Hongerland 12 gaten, met een totale lengte van 260 m. 129

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 131