31 Maart 1953, G.S. no. 166, de krachtens artikel 33 der Water staatswet 1900 vereiste goedkeuring verleend aan een plan van de gemeente Ridderkerk, tot het dichten van de bestaande duiker in de Noordelijke Havendijk te Ridderkerk en het maken van een nieuwe inlaatduiker in deze dijk ten behoeve van de waterinlaat voor het buitenpoldertje „de Oude Gorzen". Het werk kwam in dit verslagjaar tot uitvoering en gereed. Op 10 Maart 1953 werd een herzien Reglement op het ge meen waterstaatsbelang van het eiland IJsselmonde van kracht. De afkondiging van het desbetreffende besluit van Gedepu teerde Staten d.d. 17 December 1952 geschiedde in het Buiten gewoon Provinciaal Blad van Zuid-Holland no. 1420/2170. IV. Wensen voor de toekomst. 7. Wat de toekomst voor de waterkeringen van dit eiland betreft, kan ook hier voor de waterkeringen langs de Nieuwe Maas en Noord verwezen worden naar hetgeen in dit verband hiervoor bij de Maasdijk van Delfland is gezegd. Een mogelijkheid tot het maken van een waterkering op gro tere hoogte dan de thans bestaande is ook hier wel aanwezig, doch zal met name door zijn ligging in het stadsgebied van Rotterdam omvangrijke bijkomende werken noodzakelijk maken. Zolang met de bestaande waterkeringen in de bescherming van het eiland zal moeten worden voorzien, is het nodig op enige punten verbetering aan te brengen. In het v.m. IJsselmonde, Ridderkerk en Zwijndrecht, waar nog door keermuren en opkistingen in de waterkering tot vol doende hoogte moet worden voorzien, zal er naar worden ge streefd deze zoveel mogelijk te doen vervangen door meer permanente keringen. Bij Develsluis zal plaatselijk de dijk op de voorgeschreven hoogte moeten worden gebracht. Op enige dijksgedeelten waar nog een grindverharding op de kruin aanwezig is, zal het maken van een gesloten wegdek de veiligheid van de waterkering zeer ten goede komen. Bij het v.m. Pernis zal, ter verkrijging van een betere water kering dan thans langs de oostzijde van deze haven aanwezig is, verbetering kunnen worden bereikt door in de mond van deze haven een afsluiting te maken en de waterkeringen ter weerszijden daarvan met deze afsluiting te verbinden. 123

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 125