de gemeente Zwijndrecht als eigenaresse van deze polder een plan ontworpen. Vanaf de Lindtsedijk werd een zanddam gestort, welke later als dijkskern dienst kon doen. Het benodigde zand werd ont trokken aan het met zand opgespoten industrie-terrein gelegen rondom de Lindtse haven, terwijl de benodigde klei werd af gegraven van een perceel gelegen achter de boerderij „de Vink" te Groote Lindt, waaraan, zoals hiervoor vermeld, ook de voor herstel van de Ringdijk van de Zwijndrechtsche Waard be nodigde grond was ontleend. Op bijlage 10 is een dwarsprofiel van het herstelwerk aan deze afsluitdam gegeven. De totale kosten bedroegen 96.200,—. e. De Hooge Nespolder. Op bijlage 10 is een tweetal dwarsprofielen van dit herstel werk gegeven. Met de uitvoering werd op 27 April 1953 begonnen en op 30 September 1953 werd het werk opgeleverd. De totale kosten bedroegen 210.800,—. f. Polder de Lage Nesse. Op bijlage 10 is van het herstelwerk een algemeen dwars profiel gegeven. De benodigde klei werd onttrokken aan een buitendijks ge legen weiland. In totaal werd 19.840 m3 klei verwerkt. Dit werk kwam gereed op 19 September 1953 en de totale kosten hebben 156.800,— bedragen. g. Meeuw en Elft en Zalmplaat. Hier werd een nieuwe dijk om het wiel heen aangelegd met een algemeen dwarsprofiel als op bijlage 10 is aangegeven. De kern werd opgeworpen van uit het wiel op het land ge spoeld zand, terwijl voor de bekleding klei aan het aangrenzend terrein werd ontleend. Voor het definitief herstel ter plaatse van het gat direct ten Oosten van de aansluiting van de kade van de Visserijpolder en het herstel van de beschadigingen aan het buiten- en binnen- talud van het overige gedeelte buitendijk van deze polder werd 118

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 120