binnentalud werd direct ter hand genomen. Het bestond in hoofdzaak uit het weder onder profiel brengen van dit talud met grond, welke werd onttrokken aan het resterend deel van de zogenaamde Blindedijk, gelegen in de polder Dirk-Smeets- land en Meester Arend van de Woudensland. Het toezicht op deze herstelwerkzaamheden werd gehouden door gemeentewerken Rotterdam, in overleg met de dienst van de Provinciale Waterstaat. De totale kosten van herstel bedroegen 14.300,—. b. Dijkvakken 2 en 3. Het definitief herstel van dijkvakken 2 en 3, dat in hoofdzaak bestond uit het weder onder profiel brengen van de belopen, had in de loop van het jaar 1953 plaats. De grond, nodig voor herstel, werd ontleend aan de berm van een landweg genaamd het Bolnesser dijkje en van de voormalige oude trambaan gelegen in de polder Ziedewij. De beschadigde sluis van de Crezéepolder werd opgegraven en in het gemelselde gewelf daarvan bleken scheuren te zijn ontstaan. Het deel van het gewelf binnendijks van het schild werd vervangen door een gewapend betonplaat. De totale kosten van het herstelwerk aan beide dijkvakken bedroegen 108.000,—. c. Dijkvak 4. Begonnen werd met het weder onder profiel brengen van het binnenbeloop. De benodigde grond werd voor een deel ontgraven van een nog aanwezig stuk Develkade nabij Develsluis en verder van een stuk weiland onder Grote Lindt, waarop zich nog resten Develkade bevonden. De grond werd met auto's naar de dijk gebracht. Het werk verliep zeer vlot onder toezicht van de hoofd opzichter van de Zwijndrechtsche Waard, daarin aanvankelijk bijgestaan door technische ambtenaren van de Provinciale Waterstaat in Zuid-Holland. Door Gemeentewerken van Zwijndrecht is, in overleg met het Hoogheemraadschap, de dijk in deze gemeente hersteld. Nadat de voorliggende buitenpolders weer watervrij waren, werden ook de beschadigingen aan het buitentalud hersteld. 114

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 116