De voorgenomen verbetering en vernieuwing van het sluis- gewelf van de uitwateringssluis voor het gemaal van de Ver- eenigde Polders Kedichem met Oosterwijk, werd om financiële redenen ook in dit verslagjaar nog niet ter hand genomen. Van veel belang voor de waterkering is dit echter niet. Ook de voorgenomen definitieve dichting van de voormalige, indertijd dichtgemetselde, uitwateringssluis van de polder Hoog- of Klein Oosterwijk in de Noorder Lingedijk kwam, in verband met drukke werkzaamheden van de technische dienst van het Hoogheemraadschap, nog niet tot uitvoering. Tegen enig uitstel bestaat ook hier geen bezwaar, daar door de voorlopige dichting dezer sluis ter plaatse een voorshands voldoend veilige waterkering is verkregen. De uitvoering van het plan van de Rijkswaterstaat tot het gedeeltelijk vernieuwen van het boven- en benedenhoofd van de in de Noorder Lingedijk gelegen schut- en uitwateringssluis te Arkelsedam, waarmede in 1951 een aanvang werd gemaakt en in 1952 werd voortgegaan (zie vorige verslagen), werd in dit verslagjaar voltooid. De kosten van uitvoering hebben rond 716.000,— bedragen. Op 11 Augustus 1953 werd ook voor het Hoogheemraadschap „De Vijfheerenlanden" een herziene tafel van kracht, aan wijzende hoogte, zwaarte en verdere afmetingen, waarop de tot de hoofdwaterkering van genoemd Hoogheemraadschap be horende dijken en andere werken door dit Hoogheemraadschap moeten worden gebracht en gehouden en dito voorschriften door het Hoogheemraadschap ter verdediging dezer hoofd waterkering en andere werken in acht te nemen. De afkondiging van het desbetreffende besluit van Gedepu teerde Staten d.d. 31 Maart 1953, geschiedde in het Provinciaal Blad van Zuid-Holland no. 56 van 1953. Daar de waterkeringen van dit Hoogheemraadschap niet in de invloedsfeer van stormvloeden zijn gelegen zal hier minder aanleiding zijn voor een spoedige herziening dezer voorschriften dan bij de Alblasserwaard. 3. De waterkeringen van de Vijfheerenlanden kunnen in het algemeen voldoende worden geacht voor de bescherming van het gebied tegen hoge rivierstanden. Verbetering daarvan zou op het gedeelte tussen Lexmond en 98

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 100