Afb. 14. Drooggekomen 22 Februari 1953. Fig. 14. A piece of land is falling dry. February. 22. 1953. Fig. 14. Mise a sec d'un terrain. 22 février 1953. Ajb. 16. Herstelde leidingen in de Boulevards te Vlissingen, Februari 1953. Fig. 16. Repaired pipe-line in Flushing Boulevards, February 1953. Fig. 16. Conduite d'eau réparée dans les Boulevards de Flessingue, février 1953. bare leidingen, vooral wanneer zoals hier enkele obstakels als spoorwegkruisingen, dijkovergangen en straatkruisingen moesten worden „genomen". De eerste noodleiding was gereed op 6 Fe bruari. zodat in de nacht van 6 op 7 Februari weer water van Zuid-Beveland kon worden ontvangen. Hoewel aanvankelijk door de betrokken instanties was verzekerd dat de uitspoeling bij het spoorwegviaduct op korte termijn zou worden aangevuld, bleek reeds spoedig, dat mede in verband met werken van grotere urgentie, hiermede langere tijd zou zijn ge moeid, zodat besloten werd een tweede noodleiding te leggen, die op 14 Februari gereed kwam. (zie afb. 11 en 12). In verband met het verkeer, transporten enz. en ter controle op lekkages nabij de spoorbaan was bewaking nodig, die aanvankelijk door de mili- Afb. 15. Herstelde leidingen in de Boulevards te Vlissingen, Februari 1953. Fig. 15. Repaired pipe-line in Flushing Boulevards, February 1953. Fig. 15. Conduite d'eau réparée dans les Boulevards de Flessingue, février 1953. 28 tairen van de C.O.A.K. te Middelburg plaats vond, doch later van uit het opjaagstation Sloedam door eigen personeel werd overge nomen. Daar de in bedrijfstelling van het opjaagstation met de rein waterkelders voor de watervoorziening van Walcheren in het alge meen van zeer grool belang was en hierdoor belangrijk meer water van Zuid-Beveland kon worden ontvangen, werd continu door gewerkt. zodat onmiddellijk na het droogkomen het opjaagstation in bedrijf kon worden gesteld. De motoren en het dieselaggregaat werden met een duikerploeg verwijderd en naar de fabrieken ter revisie verzonden. Tengevolge van het zo spoedig mogelijk voor rang bespreken bij de desbetreffende fabrieken en de snelle ver zending konden deze onmisbare onderdelen tijdig worden gere tourneerd. Zodra met lieslaarzen kon worden gewerkt werden door eigen personeel in combinatie met personeel van aannemers firma's en installatiebureaux de bereikbare apparaten, instrumen ten enz. gedemonteerd, voor zover mogelijk gereviseerd en de rein waterkelders leeggepompt, schoongemaakt en gedesinfecteerd. Hoewel aanvankelijk door Rijkswaterstaat en Provinciale Water staat was verzekerd, dat het opjaagstation zeer spoedig droog zou komen, bleek dit op ernstige moeilijkheden te stuiten, zodat op 12 Februari 1953 aan het College van Gedeputeerde Staten werd ver zocht door en voor rekening van de Provincie dijkjes te leggen vanaf de Rijksstraatweg, aansluitend op de reinwaterkelders, zodat het ter rein om het opjaagstation kon worden drooggehouden (zie afb. 13). Met grote voortvarendheid werd door het genoemde College aan het verzoek voldaan, zodat op 22 Februari het pompstation defi nitief droog kwam en op 24 Februari te 10 uur het eerste pomp- aggregaat weer electrisch draaide op de intussen in bedrijf ge stelde reinwaterkelders. Hiervoor was nog gedurende enkele dagen het reserve-diesel- aggregaat, dat inmiddels weer gereviseerd was ontvangen, in be drijf geweest, waartoe door een duikerploeg, bereidwillig ter be schikking gesteld door de Commandant Maritieme Middelen te Vlissingen, de vereiste afsluiters onder water waren gesloten, resp. geopend (zie afb. 14). V. Definitief herstel Tegelijk met de vorenomschreven noodmaatregelen en de semi- permanente voorzieningen, werd met de definitieve herstellingen en controles begonnen door eigen personeel in combinatie met het personeel van de aannemingsfirma Sanstra en Provoost te Vlis singen. Zo kon reeds op 2 Februari weer op het grootste gedeelte der Boulevards en een belangrijk deel van het oude stadsgedeelte water worden geleverd, waarna op 5 Februari de op meerdere plaatsen ter lengte van 300 m weggeslagen hoofdleidingen aan de Boulevards weer waren hersteld, gedesinfecteerd en in bedrijf genomen (zie afb. 15 en 16). Het geïnundeerde stadsgedeelte kon

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 25