welke directe inzet van de colonne vorderde, bleek echter, toen de colonne reeds was vertrokken, onjuist. De colonne is daarna in gerukt. 14 Februari vertrok een keukenploeg naar Oude Tonge om in de voeding te voorzien van de daar werkende cadaver- en lijken- ploegen en van de bevolking, die niet in staat was zelf te koken. 25 Februari keerde de keukenploeg uit Oude Tonge terug. In de periode van 1425 Februari werden per dag 50 tot 200 warme maaltijden verstrekt. De keukendienst werd te Oude Tonge over gegeven aan de inmiddels weer gevormde Rode Kruis-afdeling Oude Tonge. Het keukenmateriaal werd aan deze afdeling groten deels verstrekt door de Stichting Maatschappelijk Werk. LEIDEN 1 Februari om 11.00 uur was de colonne paraat. De colonne werd door de Gewestelijk Commandant opgeroe pen, doch bij aankomst te Rotterdam was hulp niet meer nodig. Op 3 Februari heeft men het evacuatie-centrum Feyenoord te Rotterdam op kleine schaal ingericht en onderhouden. Op 4 Februari is dat evacuatie-centrum opgeheven. De colonne heeft men toen doorgestuurd naar Oude Tonge. Verscheidene helpers en helpsters deden dienst in de Rode Kruis post HeenvlietNieuwersluis onder leiding van de Colonnecom mandant van het Rode Kruis Korps Rijnland. LEIDSCHENDAM 's Morgens om 9.15 uur werd het alarm gegeven en om 10 uur stond de Leidschendamse colonne paraat in het Rode Kruis-ge- bouw. Tot hulpverlening van de colonne in z'n geheel is het niet gekomen, ondanks enkele alarmeringen, die loos alarm bleken te zijn. Wel verleenden 5 helpsters assistentie in het gebied van Hal steren. Enige helpers werden opgeroepen voor begeleiding van transporten. MAASSLUIS—HOEK VAN HOLLAND Tot op het moment van alarmering wisten de meeste colonne leden nog niet, dat hun gemeente reeds voor de helft onder water stond. Een half uur na de oproep van het Commando Rode Kruis Korps via de radio waren alle colonneleden present. Het oefenlokaal werd in gereedheid gebracht voor noodver bandplaats en noodziekenhuis. Een centrale post werd voorlopig t.h.v. de voorzitter ingesteld, terwijl ook de telefoon van de secre taresse te Hoek van Holland voortdurend bezet werd. De eerste opdracht van de Gewestelijk Commandant was hulp te gaan bieden op het eiland Rozenburg, doch in verband met het ruwe weer was de veerdienst gestaakt. Aangezien de colonne 85

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 91