ding en maaltijd voorzien en grotendeels doorgezonden naar par ticuliere adressen. De aanvoer van evacué's ging voort tot circa 14.30 uur en ver minderde daarna geleidelijk tot enkele binnenkomende groepjes. Vele evacué's werden met bussen doorgezonden naar Delft, ande ren werden in afwachting van doorzending in het centrum opge nomen. In overleg met de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken en de Kringcommissaris Zuid-Holland werd besloten, eerst de Ahoy- hallen te gebruiken en zodra deze vol zouden zijn, op Feyenoord over te schakelen. Omstreeks 21 uur werd door een ordonnans medegedeeld dat H.M. de Koningin met klein gevolg aan het stadion was aange komen. De Colonnecommandant vergezeld van Ondercolonnecom- mandant en Stafofficier meldde zich daarop bij H.M. Op dat mo ment waren juist enige bussen aangekomen met evacué's uit Oolt- gensplaat, waarvan een groot gedeelte zich in deplorabele toestand bevond. Na de binnenkomst der evacué's bij de registratie-afdeling in ogenschouw te hebben genomen, begaf H.M. zich naar het M.M.E.-gedeelte van het Stadion, waar personeel en vrijwilligers in de hall verzameld waren. De Koningin was getroffen door de keurige inrichting van de verblijfplaats voor evacué's, waar toen slechts 1 gezin aanwezig was. H.M. onderhield zich enige ogen blikken met deze mensen en gaf blijk van innig medeleven. Na registratie, voeding en behandeling van de uit Ooltgensplaat afkomstige evacué's, stopte de aanvoer en kwamen berichten bin nen, dat de evacué's weer rechtstreeks zouden worden doorgezon den naar de Ahoy-hallen. De Colonnecommandant besloot het ap paraat te Feyenoord te liquideren, mede met het oog op de kosten van een langer verblijf. De Ahoy-hallen konden de stroom van evacué's alleen opvan gen. Om 15.00 uur reed de voertuigen-colonne af van het Feyen- oord-Stadion en arriveerde te 's-Gravenhage om 16.30 uur. Tijdens een daarop gehouden stafvergadering in het gebouw P. Bothstraat 25, werd besloten de mobiele groepen gedurende 2 maal 24 uur te consigneren, aanvangend 4 Februari 8.30 uur. Nog diezelfde avond werden maatregelen genomen om legerings ruimte voor het personeel te verkrijgen. Maatschappij Zeebad Scheveningen stelde in het Kurhaus 2 zalen beschikbaar. 4 Februari om 8.30 uur werd begonnen met het inrichten van de 2 in het Kurhaus beschikbaar gestelde zalen voor legering van helpers en helpsters. Het vervoersmaterieel, aanvankelijk vóór het Kurhaus opgesteld, zou later op de dag in de garage van het Kur haus worden gestationneerd. Om 13.35 uur werd de telefonische opdracht van de Comman dant van het Rode Kruis Korps ontvangen, met de colonne in haar geheel op de korstmogelijke termijn naar Breda te vertrekken. Het bericht van een dijkdoorbraak in Land van Altena en Heusden, 84

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 90