Op verzoek van het Hoofdbestuur werd in Dordrecht de uit Oos tenrijk gezonden ambulance-trein, bestaande uit 18 ambulances en 1 catastrophe-wagen, ingezet. Het personeel werd gezamenlijk ondergebracht op het woonschip „Maasnimf". De gehele colonne maakte een evacuatietransport mee. Een arts en ambulance met personeel werden ingezet te Haamstede, terwijl op verzoek van de Marine één arts met personeel en ambulance te Numansdorp ter beschikking kwamen. Bij de evacuatie zijn de ambulances van veel nut geweest. In de avond van 2 Februari kwamen de eerste zendingen goe deren uit Hilversum binnen. Aan de sortering bleek alle aandacht te zijn besteed. De eerste trucks uit Hilversum werden direct na aankomst overgeladen in schepen, die gereed lagen om naar het noodgebied te vertrekken. Hierdoor kwam een belangrijk deel van de door de Hilversumse burgerij geschonken goederen op de snel ste wijze aan de slachtoffers ten goede. Hilversum zond in totaal 56 trucks, welke werden bestemd voor Bruinisse, Zierikzee, 's-Gra- vendeel, Strijen, Dordrecht en Dubbeldam. Apeldoorn was de tweede in de rij met 27 trucks. Meppel kwam met 12 vrachtauto's. Katwijk hielp met rubberlaarzen, oliekleding, watervaten, zand zakken, vletten en sloepen voor reddingswerkzaamheden. Van de K.L.M. werd een prachtige zending meubilair, servies goed, lakens, dekens, enz. ontvangen. Eindhoven zond drie vrachtauto's beddegoed, dekens, etc. Het Internationale Rode Kruis te Genève zond een colonne van 8 vrachtauto's voor een deel beladen met nieuwe goederen. Deze auto's werden ingezet in de Hoekse Waard en in Heen- vliet bij de werkzaamheden aan de dijken. Deze colonne haalde ook nog een grote zending goederen uit Den Haag. De goederen afkomstig uit Apeldoorn, werden hoofdzakelijk bestemd voor de getroffenen en evacué's te Dordrecht. De zendin gen uit Katwijk gingen door naar Middelharnis, Ooltgensplaat, Zierikzee en Willemstad. De goederen uit Meppel werden over diverse getroffen gemeenten verspreid. De bedden etc. uit Eind hoven werden in eerste instantie bestemd voor de noodzieken huizen en hospitaalschepen en kwamen uiteindelijk de getroffenen in verschillende gemeenten ten goede. De Zwitserse zending werd met grote zorg verdeeld onder de reddingsploegen en slachtoffers in de Hoekse Waard en het eiland van Dordrecht. In de periode van 5 t/m 27 Februari werden in totaal gedistri bueerd 43286 stuks goederen en 84 kisten, zakken of dozen onge telde goederen. Het kwantum goederen, dat op 3 en 4 Februari ongeregistreerd werd doorgezonden, is zelfs niet bij benadering te schatten. Ver moedelijk is een raming van 250 ton nog aan de lage kant. Door studenten van de Kweekscholen en vooral de leerlingen van het opleidingsschip „Hollands Glorie", werden bergen werk verzet met betrekking tot het vervoer van de goederen. 80

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 86