Een zeer prettige samenwerking bestond met het Kringcommis sariaat te Rotterdam, de Havendienst te Dordrecht, de Koninklijke Marine, de Politie, de Rijkspolitie te Water en de Evacuatiedienst in het Gemeenteziekenhuis. Aan de hulp van Hilversum zal steeds met grote dankbaarheid worden gedacht. De samenwerking met de Burgemeester van Hil versum en zijn vertegenwoordiger was zeer prettig. Ditzelfde geldt voor de gemeenten Katwijk, Apeldoorn, Meppel, Eindhoven en de K.L.M. De opslag en verwerking van de in zo grote quanta gezon den kleding, stelden uitermate zware eisen, terwijl de aanvoer van niet aanwezige goederen op korte termijn lang niet altijd gemak kelijk was. Na de aankomst van de Hulpcolonne van het Oostenrijkse Rode Kruis werd dit personeel met hun auto's eveneens ingezet voor het wegbrengen van zieke evacué's en ouden van dagen naar het definitieve evacuatie-adres. Een aantal evacué's, aangekomen na de sluitingstijd van het evacuatiebureau, werd door het Rode Kruis ontvangen en verder afgevoerd naar hun uiteindelijke plaats van bestemming. Bij de evacuatie van vee verleende het Rode Kruis zijn bemid deling door aankoop van koeientouwen, halsters, paardenhalsters, emmers, kuipen, enz. Op 2 Februari kon het gebouw Singel 160 weer worden betrok ken. Door de bevolking werd kleding beschikbaar gesteld voor de van 's-Gravendeel naar Dordrecht geëvacueerden. In het gebouw der transportcolonne aan de Korte Nieuwstraat werd direct met het sorteren der goederen begonnen. In de loop van de avond werd hulp ingeroepen door Bruinisse en Ooltgensplaats. De tezelf- der tijd uit Hilversum en Amsterdam aankomende zendingen goe deren maakten het mogelijk om naast voedsel en water tevens kleding te verzenden. Vanuit de vrachtauto's werden direct de schepen geladen. Administratie van deze partijen was uit den aard der zaak niet mogelijk. Tevens werden nog goederen verscheept naar Zierikzee, waarmee radio-telefonisch contact was verkregen, en naar Brouwershaven. Hulp in natura, geadresseerd aan het Rode Kruis te Dordrecht, werd ontvangen vanuit Engeland, België, Frankrijk en Zweden (uitsluitend bestaande uit kledingpakketten)Deze pakketten wer den ter distributie gegeven aan de Dienst van Sociale Zaken te Dordrecht. Een zending van het C.I.C.R., bestaande uit dekens en medica menten, geschonken door het Rode Kruis te Bazel, en de firma Hoffman La Roche, werd uit handen van de leider, de Heer Kühne, ontvangen. De colonne vrachtauto's, bestemd voor hulpverlening, werd in gezet o.a. te Heenvliet voor zandrijden. Daarna kwam deze enige dagen ter beschikking voor goederentransport. 79

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 85