BARENDRECHT Ter plaatse werd door het Nood Comité een inzameling van kleding t.b.v. de evacué's gehouden. De goederen werden opge slagen en gesorteerd in de bijgebouwen van de Hervormde en Gereformeerde Kerk. Een aantal dames heeft gedurende 3 weken op uitnemende wijze de evacué's uit de Hoekse Waard en de Zeeuwse eilanden verzorgd. In Heerjansdam waren enkele huisjes weggespoeld en moest de Lindtsedijk onmiddellijk worden ontruimd. De Christelijke school werd als opvangcentrum ingericht. Uit Rotterdam kwamen 20 stretchers en 30 dekens, uit Den Haag de nog benodigde dekens en bedden. In de keuken van de slager werd eten gekookt voor de evacué's en de vrijwilligers, die aan het herstel van de Lindtse dijk werkten. De Hervormde Pastorie werd ingericht tot kantoor en kleding magazijn van het Rode Kruis. BERKEL EN RODENRIJS De colonne rukte uit naar Pernis. Hulp bleek echter niet meer nodig. BODEGRAVEN De colonne van de afdeling Bodegraven-Zwammerdam meldde zich bij de Gewestelijk Commandant te Rotterdam en werd door gezonden naar Ridderkerk. Bij aankomst bleek aldaar geen hulp meer nodig. De medegenomen etens- en drinkwaren werden afge geven in de ,,Ahoy-hal" te Rotterdam. DELFT De colonne, die naar Alblasserdam werd gedirigeerd, heeft aldaar geholpen bij de evacuatie en een noodziekenhuis ingericht. Onder zeer moeilijke omstandigheden is er gedurende de eerste week van de watersnood dag en nacht gewerkt. 1400 personen werden naar Delft geëvacueerd en verkregen daar door bemidde ling van de gemeentelijke evacuatiedienst een onderdak. Het Rode Kruisgebouw vormde het centrum van de materiële hulpverlening. Zeer grote hoeveelheden kleding werden ingeza meld, gesorteerd en uitgereikt. Ruim honderd vrijwilligers en vrij willigsters verleenden daarbij hun medewerking. De huishoud scholen assisteerden bij het naaien, wassen en pasklaarmaken van kleding, evenals enige naaiclubs en naaisters. In het kader van het Jeugd Rode Kruis werkten welhaast alle scholen mede om de speelgoed- en leermiddelen-inzameling tot een goed resultaat te brengen. 76

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 82