Aangezien het bestuur van de afdeling door middel van de cir culaire van het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis vernam, dat de toevloed van goederen zodanig groot was, dat het een probleem betekende deze te verwerken, werd afgezien van een verdere inzameling van kleding e.d. D. Slotbeschouwing. Uit het voorafgaande kan men lezen op welke wijze door de Afdelingen van het Nederlandsche Roode Kruis in Noord-Brabant medewerking is verleend op allerlei terrein zowel in het eerste uur van de ramp als nog dagen nadien. Wij mogen constateren, dat als het erop aan komt men te allen tijde op het Rode Kruis kan rekenen. Iedere Rode Kruisman of -vrouw heeft zich persoonlijk dag en nacht ingezet om het menselijk leed te helpen verzachten en op deze wijze waar gemaakt, hetgeen in de doelstelling van het Rode Kruis zo duidelijk is omschreven. Het werk der naastenliefde kende geen grenzen, geen bureau cratie; men hielp wanneer men zag, dat hulp moest worden ge boden. Met recht zag de bevolking in het Rode Kruis gedurende de eerste dagen van de ramp de centrale instantie voor hulpverlening, getuige de ontelbare aanvragen, welke men van alle zijden te ver werken kreeg. Ook diverse overheidsinstanties wendden zich bij de aanvang van de ramp tot het Rode Kruis, want een beroep daarop gedaan vond zeker gehoor. Naamloos heeft iedereen zijn werk verricht en als in dit verslag niemand met name werd genoemd, dan moge men toch de over tuiging in zich dragen, dat men tegenover zijn naaste broeder of zuster de plicht van naastenliefde heeft vervuld. Dankbaarheid van menselijke zijde is dan bijzaak geworden. 68

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 74