In eerste instantie werden depóts ingericht in het K.A.B.-ge bouw aan de Tuinstraat en in een pand aan het Wilhelminapark. Vanwege de stortvloed van goederen moesten aldra meerdere de póts worden ingericht n.l. bij de Aa-Be fabrieken; Be-Ka fabrie- ken-de Volt, Pand Tuinstraat 1, Koepelgebouw van de Ned. Spoorwegen, Parochiehuis Veemarktstraat, pand Nieuw Leven, pand Oude Molenbochtstraat, de Aula van Ave Maria, de Krom hout- en Willem II kazerne, het St. Jozefstudiehuis, zwembad Ringbaan-Oost, het Abattoir, Scoutshop Oude Dijk en bij het Op- bouworgaan in de Willem II straat. In deze depóts werden de goe deren gesorteerd, ingepakt en voor verzending gereed gemaakt. De leden van het Rode Kruis konden vanwege de overstelpende hoeveelheden goederen dit werk zelf niet meer aan en krachtdadige medewerking werd verkregen van de Verkenners van de Scout shop aan de Oude Dijk en ook de studenten van St. Olof bleken voor niets terug te schrikken. Naast deze hulp waren er nog vele onbekenden, die hun werk in de steek lieten om de helpende hand te komen bieden. Een ander bestuurslid van het Rode Kruis belastte zich met de inrichting van de evacuatiecentra. Via de Evacuatiedienst en voorzover mogelijk met behulp van materiaal uit het Rampendepót van het Nederlandsche Roode Kruis, werden de volgende posten ingericht; Parochiehuis Sasse van Ysseltstraat, Parochiehuis Mozartstraat, Parochiehuis St. Lidwina, de Be-Ka en Aa-Be fabrieken, Don Boscohuis, Foechier in de Hasselt, het gebouw van de B.L.O.- school in de St. Jozefstraat, het West-End Theater, het Parochie huis Vreedeman de Vriesstraat, Molenbochtplein, Sparrenhof op de Bredaseweg. Voorts heeft het afdelingsbestuur de zorg op zich genomen om de mensen, die in de noodgebieden kwamen helpen, te voorzien van onderdak, voeding enz. Het waren niet uitsluitend burgers doch ook vele militairen uit binnen- en buitenland, die vooral voor een slaapgelegenheid kwamen aankloppen. Alle instanties en organen, welke met het hulpverleningswerk waren belast en o.a. ook de politieposten stuurden in het holst van de nacht deze mensen naar de Rode Kruispost op de Heuvel en naar het privé adres van een der bestuursleden. De taak van de colonnisten R.K.K. overdag bestond hoofdzake lijk uit het begeleiden van transporten in de stad en in de nood gebieden. Elk transport stond onder bevel van een Rode Kruisman in uniform, wat zeer veel moeilijkheden bespaarde in menig op zicht. Op Zaterdag 7 Februari vertrok een gedeelte van de co lonne R.K.K. naar Raamsdonksveer om de colonne Waalwijk af te lossen. De colonne bestond uit 10 helpsters en 10 helpers. De colonne verzorgde 15 maal de nachtdiensten op 7 verschil lende plaatsen tot in de verste uithoeken van de stad Tilburg. Er vonden 2 treintransporten plaats naar Zevenbergen met eva- 66

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 72