werd na opheffing van het noodziekenhuis van de Afdeling Eind hoven aan het afdelingsbestuur verzocht te willen bevorderen, dat men zelf een noodziekenhuis inrichtte, hetgeen met enthousiaste medewerking van de Colonne R.K.K. tot stand kwam. De toegevoegd Officier van de colonne R.K.K. met zijn dochter en zoon (beiden colonneleden) hebben zich bij de inrichting en de leiding van het noodziekenhuis op zeer bijzondere wijze onder scheiden. Niets was deze mensen teveel en bovendien stelden zij hun woning dag en nacht voor de colonneleden ter beschikking. Ook de echtgenote van bedoelde toegevoegd Officier stond dag en nacht klaar om warme dranken enz. aan de colonneleden te ver schaffen. Vanaf Zaterdag 9 Februari tot Donderdag 12 Maart 1953 werd dit noodziekenhuis geëxploiteerd. In het geheel zijn er maar 10 pa tiënten in het noodziekenhuisje opgenomen geweest, waarvan 3 patiënten gedurende de gehele tijd van het bestaan. Het totaal aan tal verpleegdagen was 149. De totale kosten waren nog geen 100 per bed, hetgeen mede te danken is aan de vele goederen welke werden ontvangen. Het noodziekenhuis was ondergebracht in de B.L.O.-School aan de Vincentiusstraat, alwaar met volle medewerking van de Over ste een lokaal daarvoor werd afgestaan. TILBURG Het Afdelingsbestuur van Tilburg heeft eveneens een zeer be langrijke rol gespeeld bij de organisatie van de hulpverlening. De colonne van het Rode Kruis te Tilburg rukte reeds vroeg tijdig op Zondag 1 Februari uit om hulp te gaan verlenen. Bij Ze- venbergsche Hoek (gemeente Zevenbergen) slaagde de colonne R.K.K. erin enkele in nood verkerende mensen te helpen, met ge vaar voor eigen leven. Tegen de avond van 1 Februari kwamen de eerste evacués te Tilburg aan en werd de colonne, met behulp van materialen uit het Rampendepöt te Tilburg, tewerk gesteld om de slachtoffers onder dak, kleding en voedsel te verschaffen. Een Rode Kruispost werd bij het verenigingslokaal ingericht op Maandag 2 Februari, welke post ruim 4 weken heeft gefunction- neerd. Een bestuurslid van de Afdeling Tilburg werd door het Gemeen tebestuur van Tilburg aangezocht om in het Rampencomité zitting te nemen. De inzameling van kleding en geld is niet door het Rode Kruis georganiseerd, omdat men handen vol had met de hulpverlening aan de evacués. De diverse goederendepöts, de inrichting daarvan enz. werden onder leiding gesteld van het Rode Kruis. De diverse inzamelings- depöts werden bezet door helpers en helpsters van de colonne R.K.K. 64

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 70