Aangezien het Kringmagazijn van het Nederlandsche Roode Kruis te 's-Hertogenbosch was gevestigd, konden diverse goederen worden afgestaan ten behoeve van de colonne uit Waalwijk, ver der bedden en kussens voor de gemeente Made, terwijl op verzoek van de Burgemeester van Almkerk in de nacht van 1 op 2 Februari nog dekens uit het Kringmagazijn en broden naar Almkerk werden gebracht. Enkele dagen later werden ten behoeve van Almkerk nog kaarsen afgeleverd. Een bestuurslid van de afdeling organiseerde de straatcollecte, terwijl de Administrateur der afdeling zeer belangrijk werk ver richtte ten burele en ook daarbuiten ten behoeve van in den Bosch gearriveerde evacués. De ingezamelde goederen werden opgeslagen in een speciaal depot aan de Nieuwstraat, alwaar een der helpsters van de colonne de leiding kreeg. De uitgifte der goederen is uitsluitend gebleven in handen van het R.K. Huisvestingscomité, dat in hetzelfde gebouw zetelde als het Afdelingsbureau van het Nederlandsche Roode Kruis. Een nauwe en prettige samenwerking met gemelde instantie viel te constateren. Het Rode Kruis verzorgde de evacuatiecentra. In het kledingdepot aan de Nieuwstraat werden niet alleen de in den Bosch ingezamelde kledingstukken e.d. opgeslagen, maar ook de talrijke zendingen, welke van het Rode Kruis te Luik en uit Frankrijk werden ontvangen. Op Vrijdag 19 Februari werd een grote vrachtwagen met gesor teerd goed gebracht naar Werkendam en de lading door Rode Kruishelpers en helpsters ter plaatse uitgedeeld. Vanwege het Afdelingsbestuur van het Rode Kruis werden vele levensmiddelen uitgereikt aan de geëvacueerde bevolking. Een speciale inlichtingendienst werd door toedoen van de afde ling ten burele aan de Hekellaan no. 6 in stand gehouden, hetgeen van onschatbare waarde is geweest voor de evacués. Talrijke moeilijkheden ondervond de afdeling van zwervende personen, die om hulp kwamen vragen, terwijl vele personen rond liepen met een Rode Kruisarmband, die geen legitimatiebewijs kon den tonen. Hoewel over de hulpverlening door de colonne reeds eerder is gesproken, dient vermeld te worden, dat deze colonne medische hulp heeft verleend aan de evacués, die in den Bosch waren aan gekomen. Op 3 Februari vertrok een gedeelte van de colonne R.K.K. naar Bergen-Op-Zoom. Een deel van de colonne is te Bergen-Op-Zoom gebleven en een ander deel is doorgegaan naar Halsteren, terwijl een derde deel vertrok naar het evacuatiecentrum in het militaire kamp te Ossendrecht. Nog een andere ploeg is doorgetrokken naar Zierikzee. In dit rampgebied is de colonne tot Zaterdag 7 Februari werkzaam ge- 60

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 66