aanvaarden van haar taak circa 400 evacuatie-adressen worden gegeven en beschikte het Rode Kruis over een vervoerscentrale, zonder welke zij haar taak niet had kunnen uitoefenen. VII. Het formeren van een informatie-dienst. Voor het geven van inlichtingen van allerlei aard werd een in formatiedienst ingesteld. Alle gegevens werden op kaart gebracht. Het aantal inlichtingen per dag bedroeg circa 80. VIII. Het organiseren van directe hulp in velerlei vorm. Het is niet mogelijk hier in een kort bestek een totaal-overzicht te geven. Als voorbeelden van directe hulpverlening kunnen ver meld worden: a. het afwerpen van voedselpakketten in het getroffen gebied; b. het inzamelen van dekens; c. het geven van adviezen in persoonlijke moeilijkheden; d. het inzamelen van buitenboordmotoren; e. het inzamelen van buitenbanden; 1. het geven van hulp in speciale gevallen; g. het inzamelen van lieslaarzen; h. het overbrengen van 9 vletten met bemanning. HELMOND Hoewel reeds uitvoerig mededeling werd gedaan van de activi teiten van de colonne R.K.K. uit Helmond bij de behandeling van de hulpverlening aan het eiland Tholen, is het volledigheidshalve noodzakelijk nog melding te maken van activiteiten op ander ge bied. Het Rode Kruisgebouw te Helmond was vanaf Zondag 1 Fe bruari het centrale punt van waaruit alle hulpverlening geregeld werd. In die eerste dagen is practisch dag en nacht gewerkt. In twee avonden was in de gehele stad een huis-aan-huiscollecte ge houden. Naast de colonnehulp werd nog veel steun ontvangen van enige heren van de K.A.B. en van de Federatie van Vrouwen verenigingen. De hoeveelheid goederen en giften in natura nam dusdanige vormen aan, dat onverwijld met sorteren en afvoeren naar de noodgebieden moest worden begonnen. Bij de sortering der goederen hebben wederom de dames van de Federatie belangrijke hulp verleend. Het Provinciaal Opbouwor- gaan te Tilburg verstrekte aan het Rode Kruis adressen, waarheen goederen konden worden afgevoerd. Met behulp van vrijwillig be schikbaar gestelde vrachtauto's hebben de colonneleden van het Rode Kruis, vaak tot diep in de nacht levenmiddelen en goederen weggebracht naar Rucphen, Halsteren, St. Willibrord, Fijnaart, Dinteloord, Oud-Gastel, Oudenbosch en nog vele andere plaatsen. 's-HERTOGENBOSCH Ook deze Afdeling van het Nederlandsche Roode Kruis heeft zeer vele bemoeiingen gehad met de hulpverlening aan de getrof fen slachtoffers. 59

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 65