land enz. Naar St. Philipsland alleen al vertrokken 3 verhuiswa gens met goederen. Aan evacués in Eindhoven werden 60.000 stuks goederen uit gereikt. Bij de opheffing der magazijnen werden 105.395 stuks overge dragen aan het R.K. Sociaal Charitatief Centrum en het Diaconaal Convent te Eindhoven. V. Uitgifte-magazijn voor geëvacueerden. Ten behoeve van de in Eindhoven geëvacueerden werd aanvan kelijk in de Philips Schouwburg een uitgiftemagazijn ingericht al waar 37.037 stuks kleding zijn uitgegeven. Later werd dit uitgifte magazijn overgebracht naar een ander pand, waar nog 22.884 stuks werden uitgegeven. In dit laatste magazijn geschiedde de uitgifte in nauw contact met het Christelijk Evacuatie-centrum en het R.K. Evacuatie-centrum te Eindhoven. Naast de voorziening van goederen aan de geëvacueerden werd ook nog op ander terrein aandacht aan deze groep personen ge schonken. Welfare. Reeds 14 dagen na de aankomst van de evacués werden aan de vrouwelijke personen boven 18 jaar handwerktassen met breiwol en breinaalden in de verschillende wijkgebouwen uitgereikt. Leer lingen van de huishoudscholen maakten van beschikbaar gestelde stof de handwerktassen. De afdeling Welfare zorgde voor de financiën van de wol en de breinaalden. De mannelijke evacués kregen een pijp, tabak, sigaren of siga retten. Jeugd Rode Kruis. Aan alle kinderen van 314 jaar werden giftboxes uitgereikt, welke gemaakt werden door leerlingen van de Middelbare scholen. Uit de kas van het Jeugd Rode Kruis werd voor elke gift-box een stuk zeep, washandje, knikkers of een handwerkje beschikbaar gesteld. De meisjes van 1418 jaar kregen een handwerktas met een lapje Brabants bont om een schortje te maken. De jongens van 1418 jaar ontvingen een ball-point met een reep chocolade en sinaasappelen. Op het Rode Kruisbureau werd nog babyvoeding uitgereikt. VI. Het opvangen van de aangeboden hulp van vrijwilligers- (sters) op elk terrein, de aanbieding van evacuatie-adressen en de aanbieding van vervoersmogelijkheid. De aanbiedingen, welke in stromen binnenkwamen, werden door het Rode Kruisbureau geregistreerd. Aan de hand van deze gegevens konden aan het V.V.H. bij het 58

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 64