Op verzoek van het Provinciaal Opbouworgaan nam de afdeling de zorg op zich om de gevraagde strozakken te doen vervaardigen. Diverse bedrijven in Cuyk leverden de jute, terwijl de jonge Boe renstand bij de boerderijen het stro ophaalde. Voor het vervaardigen van de strozakken hebben iedere avond circa 60 mensen hun medewerking verleend o.a. Rode Kruispropa- gandisten, Rijkspolitie en P.T.T. personeel. Reeds Woensdag 4 Februari vertrokken 2 vrachtwagens met 100 stromatrassen naar Standdaarbuiten; Donderdag 5 Februari werden 5 vrachtwagens met 150 stromatrassen te Dinteloord afge leverd; en Vrijdag 6 Februari nog 80 matrassen te 's-Hertogen- bosch (Veemarkthallen). Het restant van de ingezamelde goederen werd op verzoek van het Provinciaal Opbouworgaan verzonden naar de gemeente Dongen. EINDHOVEN De Afdeling Eindhoven van het Nederlandsche Roode Kruis heeft zich wel op bijzondere wijze onderscheiden bij het verlenen van hulp in allerlei vorm voor het gehele rampgebied. Puntsgewijze volgen hieronder de verschillende taken, waar door een inzicht kan worden verkregen in de werkzaamheden, welke door gemelde afdeling werden verricht. I. Inrichting en verzorging van een noodziekenhuis. Terstond na het bekend worden van de ramp werden maatrege len getroffen om het bestaande noodziekenhuis van de Afdeling Eindhoven naar het getroffen gebied te dirigeren. In de cantine van het Philips-bedrijf te Roosendaal werd het noodziekenhuis ingericht en reeds Zondagavond 1 Februari in ge bruik genomen. Als personeel, behorende bij dit noodziekenhuis, werd door de afdeling medegezonden: 1 leider (dokter); 2 co-assistenten; 2 verpleegsters; 6 Rode Kruishelpsters en 11 Rode Kruishelpers. In totaal werden 54 patiënten in het noodziekenhuis opgenomen. Van 50 patiënten werd een klinische diagnose gesteld. De patiënten werden verdeeld in twee categorieën n.l. een groep patiënten, die reeds thuis ziek was en een groep, die tengevolge van de ramp of door verwaarlozing van zichzelf bij de hulpverle ning ziek geworden was. Onder deze laatste bevonden zich vele patiënten met longontsteking. Later werd de bezetting van het noodziekenhuis vergroot met 5 verpleegsters en 9 Rode Kruishelpsters. Het noodziekenhuis werd op 9 Februari 1953 opgeheven. De bevoorrading van genoemd noodziekenhuis geschiedde ge heel door de Afdeling Eindhoven van het Nederlandsche Roode Kruis. 54

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 60