derendepöts, welke door het R.K. Huisvestingscomité werden in gericht en alwaar de goederen werden gesorteerd, waren overvol. Het afdelingsbestuur werd voor talrijke moeilijkheden geplaatst in verband met de uitreiking van de goederen aan personen, die uit het water werden gehaald en aan de evacués, doch deze moei lijkheden wist men op waardige wijze het hoofd te bieden. Diverse evacuatieplaatsen werden te Bergen-Op-Zoom ingericht door toedoen van de Gemeente. Hoofdzakelijk kwamen de evacués uit Rilland (Z) en uit Zie- rikzee. De evacués uit Zierikzee werden bij laag water ver voor de haven van Bergen-Op-Zoom ontscheept door middel van roei bootjes. Bij deze ontscheping was de colonne R.K.K. uit Bergen- Op-Zoom werkzaam. Op 7 Februari werden de inwoners van Krabbendijke via Ber gen-Op-Zoom geëvacueerd. Een zeer belangrijk aandeel hebben enige helpsters van de co lonne R.K.K. gehad bij de inrichting van het evacuatiekamp te Ossendrecht (zie onder kamp Ossendrecht) Vanwege de geografische ligging was Bergen-Op-Zoom het aangewezen bevoorradingscentrum van het getroffen gebied in Zeeland n.l. Zuid-Beveland, Noord-Beveland, Tholen, Schouwen en Duiveland en St. Philipsland. De voedselvoorziening der evacués geschiedde door toedoen van de Afdeling van het Rode Kruis, aanvankelijk door de mili taire keuken en later door de Stichting Vrederust en de huishoud school. Van particuliere zijde werd zeer veel medewerking onder vonden. De bemoeiingen van het afdelingsbestuur met betrekking tot de ontvangst van een Oostenrijkse ambulance-trein hebben ertoe ge leid, dat het medisch personeel tot deze trein behorende, nog be langrijke hulp heeft kunnen verlenen in de omgeving van Dor drecht. BEST De Afdeling Best van het Nederlandsche Roode Kruis heeft het gepresteerd op 2 Februari de kledinginzameling zodanig te orga niseren, dat men op één dag 14 vrachtwagens vol kon inzamelen, daarna de goederen kon sorteren en nog dezelfde dag alles kon afleveren in het Palace-Hotel te den Haag. Onder auspiciën van het Rode Kruis werd op verzoek van de Burgemeester van Best een vluchtelingencomité opgericht. Dit co mité kreeg direct de beschikking over 800 bedden. De in Best verzorgde evacués werden van kleding voorzien met medewerking van de Afdeling Eindhoven. BREDA De colonne van deze afdeling, bestaande uit ongeveer 35 helpers en helpsters vertrok na het eerste alarm op Zondag 1 Februari 51

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 57