Hier trof de colonne de Voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis, die op de steiger aan het sas het commando voerde. Hij was gekleed met jekker en laarzen en droop van het water. Kort verslag van de tocht naar Oude Tonge werd hem uitgebracht, 4. St. PHILIPSLAND (Zeeland) De eerste hulpverlening in deze zwaar getroffen gemeente werd verleend door de Colonne R.K.K. uit Steenbergen? deze colonne heeft aldaar voortreffelijk gewerkt en richtte een Rode Kruispost in, die voortdurend door 1 colonnelid werd bezet. Later werd deze bezetting overgenomen door een wijkzuster van het Groene Kruis. Diverse malen werd vanwege het Kringcommissariaat van het Nederlandsche Roode Kruis te Breda een bezoek aan St. Philips- land gebracht. Op deze wijze konden medicamenten, verband, enz. afgeleverd worden ten behoeve van de hulppost. In overleg met de Voorzitster van de Federatie voor Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening te Eindhoven werd een gezinscolonne naar St. Philipsland gezonden. De Afdeling Eindhoven van het Nederlandsche Roode Kruis verzond goederen van allerlei aard naar gemelde gemeente. Door een nauw contact met de Burgemeester of diens gemach tigde kon afdoende hulp worden geboden. 5. THOLEN (Zeeland) De hulpverlening aan het eiland Tholen werd met kracht ter hand genomen door de Afdeling Bergen-Op-Zoom van het Neder landsche Roode Kruis. Met behulp van schepen, helicoptères en dukws werden talrijke goederen naar het eiland overgebracht, al waar in het stadje Tholen een Rode Kruispost was ingericht. Van uit deze Rode Kruispost werd het gehele eiland bevoorraad w.o. Stavenisse, een der zwaarst getroffen gemeenten. Naar Stavenisse werden per helicoptère op 5 Februari 1953 via het Vliegveld Woensdrecht door toedoen van de Afdeling Bergen- Op-Zoom vervoerd: 20 flessen lysol; 50 paar rubber handschoenen; 300 paar lieslaarzen; 300 dekens; 600 paar sokken; 1 radio met accu; 40 dekzeilen; 200 overalls. De Colonnecommandant van het R.K.K. uit 's-Hertogenbosch nam de levering op zich van allerlei medicamenten. Ook van andere Rode Kruisafdelingen buiten Noord-Brabant werd de gevraagde hulp ontvangen. Zo heeft b.v. de Afdeling Rotterdam de zorg op zich genomen voor de levering van 1 licht- aggregaat ten behoeve van Stavenisse. 47

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 53