ning aan Ooltgensplaat, Oude Tonge, Nieuwe Tonge en Tien Ge- meten. B. Hulpverlening in het Rampgebied buiten Noord-Brabant 1. ACHTHUIZEN (Zuid-Holland) Een groep van de colonne Breda van het Nederlandsche Roode Kruis heeft gedurende 3 weken hulp en bijstand verleend in Acht huizen. Via de Burgemeester van Willemstad, die dag en nacht met het Kringbureau te Breda in verbinding stond, werden zeer belang rijke bestellingen ten behoeve van de hulpverlening aan Achthui zen doorgegeven aan het Bureau Watersnood van het Hoofdbe stuur van het Nederlandsche Roode Kruis, het Provinciaal Op- bouworgaan, Waterstaatsinstanties enz. Uit de volgende opsomming van de door de Gemeentesecretaris van Willemstad op 9 Februari 1953 aan het Kringbureau gevraag de artikelen moge blijken op welke wijze gewerkt werd. De aantekening van het Kringbureau vermeldt: Secretaris van Willemstad bestelt: VOOR ACHTHUIZEN 200 soepborden met lepels 400 liter melk 50 kg. boter 200 kg. conserven 50 kg. suiker sigaretten en sigaren 100 kg. vlees 125 stel ijssporen. Dit zijn ijzeren plaatjes ter grootte van een hak, waaraan drie ijzeren pennen en een bandje om dit apparaat aan de schoen te bevestigen. 200 klompen (mansmaten) 150 kg. erwten 4 kisten sinaasappelen 1 schrijfmachine 10 bollen touw (paktouw) 2 niet-apparaten 3 potten kantoorlij m 2 perforators 10 ballpoints met vullingsreserve 2 flessen zwarte inkt 2 dozen potloden 100 kruiplanken 50 polderkruiwagens, houten wielen en ijzeren banden 50 rijplaten, ijzer, 3 meter zonder gaten erin. Op deze wijze zijn honderden bestellingen doorgegeven aan het Kringbureau van het Nederlandsche Roode Kruis te Breda, waar- 42

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 48