werden opgenomen voor rekening van de Gemeente Klundert. Er werd beloofd op Vrijdag 6 Februari terug te keren om zo mogelijk het gevraagde te brengen. Vanuit Fijnaart zou voor warme maal tijden uit de centrale keuken van de colonne Oss worden gezorgd alsmede voor brood met beleg. Op Vrijdag 6 Februari leverde de colonne Roosendaal de vol gende goederen ten behoeve van Tonnekreek af: verband, medicijnen, aspirine, grieppoeders, 3 mud steenkool, 25 liter petroleum, een vat tractorpetroleum van 100 liter, 200 liter dieselolie, 50 liter benzine, smeerolie, dekens, fruit, tabak, koffie, thee, blikjes vlees, vis en melk, twee bollen kaas enz. Men noemde in Roosendaal deze aflevering „de Expeditie Tonnekreek Nadat voldoende hulp was geboden aan Tonnekreek heeft de colonne Roosendaal nog de verzorging van medicamenten op zich genomen voor het Dorp Klundert en heeft men diverse bestellin gen genoteerd, welke op korte termijn mede dank zij de vlotte me dewerking van het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis werden afgeleverd. Op uitnemende wijze heeft de colonne Roosendaal in de ge meente Klundert en omgeving de gevraagde hulp verleend. 8. NIEUW VOSSEMEER In deze zeer zwaar getroffen gemeente werd op voortreffelijke wijze hulp verleend door de Afdeling Steenbergen van het Neder landsche Roode Kruis tot welker rayon de gemeente Nieuw Vos- semeer behoort. Met de Burgemeester dezer gemeente bestond de meest aange name verhouding, waardoor bereikt kon worden, dat de hulpver lening zo doeltreffend mogelijk kon zijn. Meerdere malen werd vanwege het Kringcommissariaat te Breda een bezoek gebracht aan deze gemeente, waardoor de directe be hoefte kon worden gepeild. Bij het bezoek, dat Hare Majesteit de Koningin aan Nieuw Vossemeer op 17 Maart 1953 bracht, was een vertegenwoordiger van het Kringcommissariaat van het Nederlandsche Roode Kruis aanwezig en de Koningin heeft op diens verzoek een der baby- reiswiegen met volledige babyuitzet, welke door de leerlingen der Nederlandse school te Brussel ter beschikking waren gesteld van het Nederlandsche Roodè Kruis, uitgereikt aan een inwoonster der gemeente. Diverse zendingen levensmiddelen van allerlei aard werden door toedoen van het Kringcommissariaat te Breda naar Nieuw Vosse meer gezonden. Als blijk van waardering voor al datgene wat het Nederlandsche Roode Kruis voor de inwoners van zijn gemeente heeft verricht, heeft de Burgemeester zich persoonlijk ingezet voor een groot scheepse ledenwervingsactie van het Nederlandsche Roode Kruis. 36

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 42