huis ingericht en hierbij is gebleken, dat de plaatselijke colonne volkomen voor haar taak berekend was. Ongeveer 80 personen werden in het noodziekenhuis verzorgd w.o. burgers, militairen en politie. Op Donderdag 5 Februari ontving het Rode Kruisbestuur te Fijnaart hulp van de Rode Kruiscolonne uit Oss; deze Colonne heeft gedurende een week de warme maaltijden voor de burgers, dijkwerkers, cadaverploegen, politie, gemeentepersoneel enz. ver zorgd. De ingrediënten voor de maaltijden werden spontaan gratis ter beschikking gesteld door de N.V. Zwanenberg uit Oss en Homburg uit Cuyk. Van alle kanten heeft het Rode Kruis te Fijnaart hulp ontvangen wat goederen, kleding, levensmiddelen enz. betreft; zelfs uit andere landen werd rechtstreeks hulp verleend o.m. uit Valenciennes (Frankrijk) De uitdeling van goederen, aanvankelijk ter hand genomen door de plaatselijke Afdeling van het Rode Kruis, werd later overgedra gen aan de Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige hulpverlening. Door de Colonne R.K.K. te Fijnaart werden 250 zeer gevarieer de voedselpakketten gereed gemaakt en overgedragen aan de ge noemde Federatie. Vanwege het Kringbureau te Breda werden naar Fijnaart di verse goederen en levensmiddelen gezonden, veelal met vrijwillige medewerking van autobezitters. Een verzendadvies vermeldt o.a. levering van: 41 kilo margarine; 300 sigaren; 2 cartons babyvoeding; 5 liter lysol; 6 driekante doeken; 8 snelverbanden; 18 dozen met diverse soepen; 2 hammen; 7 zij en spek; 4 pakjes thee; 2 pakjes koffie; 1 baaltje bruine bonen; 1 baaltje spliterwten. Met medewerking van de Firma Homburg uit Cuyk werden ten behoeve van de keukenwagen gratis afgezonden: 800 kg varkenspoten (gezouten); 400 kg bacon; 800 blikken boterham belegging. Vanwege de verbindingsdienst werd op 2, 4 en 11 Februari 1953 een bezoek gebracht aan Fijnaart teneinde te vernemen welke hulp nog gewenst was. Hierna kon nog aanvullende hulp worden gege ven door het zenden van diverse goederen w.o. geneesmiddelen, dekens, lakens, kussens, slopen, stretchers en handdoeken. 31

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 37