De Colonnes uit Roosendaal en Culemborg rukten op 6 Februari weer in. Van diverse Afdelingen van het Nederlandsche Roode Kruis in de Provincie Noord-Brabant mocht de Afdeling Dinteloord nog hulp ontvangen in de vorm van goederen enz. o.a. van de Afde lingen Breda, Eindhoven en Roosendaal. 3. DUSSEN—HANK Nadat door de verbindingsdienst op 6 en 10 Februari 1953 con tact werd opgenomen met de Burgemeester der Gemeente Dussen bleek, dat de bevolking van HANK naar Geertruidenberg en Raamsdonksveer geëvacueerd was en aldaar de verzorging genoot van het Rode Kruis ter plaatse. Voor de achtergebleven bewoners werden 100 bedden en dekens verstrekt vanuit Breda, terwijl ook een bestelling voor groenten werd doorgegeven. Geneeskundige hulp werd niet noodzakelijk geacht. Vanwege het Kringcommissariaat werd regelmatig contact ge zocht met de gemachtigde van de Burgemeester te Hank en wer den nog een groot aantal goederen w.o. ook levensmiddelen afge leverd. O.a. werd een bestelling genoteerd voor de levering van: matrassen; lakens; mannensokken; slopen; dameskousen; mannenregenkleding; knielaarzen; overalls. Deze bestelling werd vanwege het Provinciaal Opbouworgaan te Tilburg afgedaan. 4. FIJNAART—HEININGEN Het Afdelingsbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis te Fijnaart, reeds op 1 Februari des v.m. te 5.30 uur gealarmeerd, heeft terstond de Kringcommissaris doen waarschuwen. Deze be gaf zich met de meeste spoed naar Fijnaart. Als eerste maatregel werd te Fijnaart een Rode Kruispost inge richt in het Verenigingslokaal ,,De Schakel" en daarop werd aan de Gewestelijk Commandant van het Rode Kruis Korps te Oister- wijk telefonisch verslag uitgebracht van de plaatselijke omvang van de ramp en hem verzocht de nodige maatregelen te doen tref fen. Terstond werd een Rode Kruishulppost ingericht in het eigen lijke rampgebied te Heiningen, alwaar de Colonnecommandant van de Colonne Fijnaart en de plaatselijke arts trachtten met be hulp van de colonneleden van het Rode Kruis Korps bij diverse drenkelingen de levensgeesten op te wekken. 28

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 34