Vanuit Gorinchem werd door toedoen van de Afdeling van het Nederlandsche Roode Kruis aldaar een schip met goederen naar Nieuwendijk gezonden. Aangezien in Almkerk-Nieuwendijk geen afdeling van het Ne derlandsche Roode Kruis bestond, vond de verdeling der goederen plaats door een comité uit de burgerij. Nadat de Colonne Heusden was ingerukt hebben 2 maatschappelijke werksters, welke door het Rode Kruis te Gorinchem waren gezonden, de verzorging van de zieken op zich genomen. Vanwege het Kringcommissariaat te Breda is gezorgd, dat de getroffen bevolking van Almkerk-Nieuwendijk met medewerking van het Provinciaal Opbouworgaan te Tilburg en het Afdelings bestuur van Breda van de meest noodzakelijke goederen werd voorzien. Ook de Afdeling Eindhoven heeft naar deze gemeente nog tal rijke goederen doen afzenden. Op 6, 10, 13 en 27 Februari 1953 is vanwege het Kringcommis sariaat te Breda een bezoek gebracht aan de getroffen gezinnen te Nieuwendijk, waarna nog aanvullende hulp kon worden verleend. 2. DINTELOORD De hulpverlening aan de slachtoffers en het opsporingswerk geschiedde onder leiding van de Afdeling Dinteloord van het Ne derlandsche Roode Kruis. Een Rode Kruispost werd ingericht. Goede samenwerking werd verkregen met de plaatselijke E.H.B.O. Vereniging en andere Kruisverenigingen. De Colonne van het Nederlandsche Roode Kruis uit CULEM- BORG verleende op 3 Februari assistentie. Een noodziekenhuis werd te Dinteloord ingericht, waarbij de hulp van de Militair-Ge neeskundige Dienst uit Oirschot werd ingeroepen. De Rode Kruispost te Dinteloord fungeerde op 3 Februari als doorlaatpost voor de geëvacueerden. Ruim 1700 personen, ko mende van Goeree-Overflakkee, werden opgevangen en van soep, koffie of thee en belegde boterhammen voorzien; de kinderen kregen bovendien nog snoep en fruit. Na gerust te hebben werden de geëvacueerden doorgevoerd naar Oudenbosch, Breda en 's-Hertogenbosch. Op 4 Februari 1953 kwam de Colonne van het Rode Kruis uit Roosendaal met 40 colonnisten te hulp onder leiding van de Co lonnecommandant en deze neemt het commando over. Hierna gingen 37 leden van gemelde Colonne door naar Flakkee om aldaar nog slachtoffers op te halen. Ruim 1300 personen, afkomstig uit Flakkee, werden te Dintel oord wederom verzorgd en doorgevoerd naar de evacuatiecentra. Op 5 Februari 1953 werden te Dinteloord nog 300 geëvacueer den verzorgd en doorgezonden. 27

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 33