door haar oprecht en rotsvast vertrouwen op God, het enige plecht anker in dit apocaliptisch gebeuren. Deze mensen gaven een schitterend voorbeeld aan de gehele wereld, hetgeen moge blijken uit het verdere verslag, dat werd samengesteld door de Kringsecretaris, de Heer J. A. J. F. Roelin. De Kringcommissaris in Noord-Brabant, A. G. J. M. F. van der Kroon Luit.-Generaal van de Generale Staf. Staf Nederlandsche Roode Kruis De Staf van het Nederlandsche Roode Kruis in de Provincie Noord-Brabant was tijdens de hulpverlening als volgt samenge steld: Kringcommissaris; Kringsecretaris; 2 Secretaressen; 3 vrijwillige bureau-krachten. Het Kringbureau van het Nederlandsche Roode Kruis, van waaruit leiding werd gegeven aan de werkzaamheden van het Nederlandsche Roode Kruis, was gevestigd: Veemarktstraat 44 te Breda. Rode Kruis Korps De Gewestelijk Commandant van het Rode Kruis Korps te Oisterwijk was met de leiding en de inzet van de colonnes belast. Teneinde regelmatig op de hoogte te kunnen blijven van de be hoeften in de rampgemeenten werd een verbindingsdienst inge steld, bestaande uit 8 vrijwilligers (hoofdzakelijk zakenlieden en studenten), die zelf de beschikking over een auto hadden. Aan de hand van de dagelijks ingeleverde rapporten kon direct worden nagegaan op welke wijze in de gerezen behoeften moest worden voorzien. Deze verbindingsdienst heeft op voortreffelijke wijze haar taak vervuld. Voor een snelle verzending van de door de rampgemeenten ge vraagde goederen beschikte het Kringbureau over talrijke ver voersmiddelen, welke met chauffeur gratis beschikbaar waren ge steld door diverse zakenlieden en transportondernemingen te Breda. A Hulpverlening in de Rampgebieden van de provincie Noord- Brabant. 1. ALMKERK - NIEUWENDIJK De Colonne van het Nederlandsche Roode Kruis te Heusden heeft in deze gemeente de eerste hulp verleend op verzoek van de Districtscommandant R.K.K. te 's-Hertogenbosch en is op Maan dag 2 Februari 1953 begonnen een noodhospitaal in te richten. 26

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 32