Op Donderdagmorgen vroeg werd de hulp van deze colonne ingeroepen om te helpen in een kerk, waarvan de kelder vol water liep. Toen dat werk ten einde was, was ook hiermede de taak van de colonne Koudekerke afgelopen en toog men huiswaarts. Ook de Rode Kruis colonne van Meliskerke werd op 3 Februari ingeschakeld bij de hulpverlening op Schouwen-Duiveland met be stemming Zierikzee, alwaar men drie dagen verbleef. Men heeft daar zeer belangrijk werk kunnen verrichten door mensen vanuit de helicoptères of boten en schepen te vervoeren naar het nood hospitaal. De helpsters konden onmiddellijk aan het verzorgen en verplegen gaan, hetgeen zij 3 dagen en nachten achtereen zonder rust hebben gedaan. De dank van de slachtoffers was ontroerend. De colonne zou eerst zijn uitgerukt tezamen met het team Bigge- kerke omdat beide ploegen het laatste jaar samen hadden geoefend doch deze bleef geconsigneerd. Bovendien stond dit team onder commando van Koudekerke. Vlissingen had zelf daadwerkelijk met de ramp te maken door dat het oude gedeelte van die stad onder water liep en de colonne dus werd ingezet om hulp en bijstand te verlenen. Direct heeft men met man en macht hulp geboden aan de bevolking van het onder gelopen gebied met roeiboten en brancards. In overleg met de Bur gemeester heeft de Colonnecommandant opdracht gegeven tot het inrichten van een noodziekenhuis in de O.L.school aan de Bone- dijksestraat. Hiervoor werd beschikt over het materiaal dat in het rampendepöt, opgeslagen in het Rode Kruisgebouw, aanwezig was. In het noodziekenhuis werden 60 bedden geplaatst, welke bedden nagenoeg allen bezet werden, doch waarvan de patiënten na onge veer 10 dagen daar te hebben vertoefd, weer konden worden ont slagen. Er is dag en nacht doorgewerkt. Op de burgerij van Vlis singen werd een beroep gedaan om enkele petroleumtoestellen en waterketels ter beschikking te stellen, zodat warme koffie en thee aan de slachtoffers konden worden verstrekt. Dat de colonne niet de onmiddellijke beschikking had over keu kengerei werd als een groot gemis gevoeld. De betreffende ploeg- commandant heeft getracht van het ziekenhuis ,,Bethesda" warme maaltijden te krijgen, hetgeen hem ook gelukt is. Door het gemis van keukengerei moesten de eerste dag zeer grote moeilijkheden worden overwonnen. Inmiddels werd als gevolg van de oproep van de Burgemeester door mannen boven 16 jaar aan de dijken gewerkt, terwijl een an der gedeelte zandzakken vulde, hierin bijgestaan door vrouwen. Op de Boulevard werd daarom een hulppost ingericht voor de dijkwerkers. Op 2 Februari zijn een vijftal leden der colonne met een auto van de Kon. Mij ,,De Schelde" naar Oudelande (Zuid Beveland) gegaan om daar behulpzaam te zijn bij de evacuatie der bevolking. Dit heeft tot en met 7 Februari geduurd. De andere dag ging er een tweede auto heen met 5 leden der 20

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 26