HOOFDSTUK 11 Het Informatiebureau Na de afsluiting van het eerste verslag waren de werkzaamhe den van het Informatiebureau met betrekking tot de watersnood ramp van beperkte omvang. Slechts sporadisch nog werd navraag gedaan naar adressen van geëvacueerden. In die gevallen konden alleen dan de gevraagde gegevens worden verstrekt, indien deze in het archief van het Informatiebureau reeds aanwezig waren. De overige gevallen moesten verwezen worden naar de bevolkings administratie in de oorspronkelijke woongemeente van de persoon, naar wie werd gevraagd. Vele honderden aanvragen werden ontvangen van belangstel lenden voor de toezending van de in druk verschenen nominatieve lijst van alle slachtoffers, welke lijst gratis werd verstrekt. Voortdurend, doch in een steeds langzamer tempo werden in het rampgebied nog slachtoffers gevonden en door de Rijkspolitie geïdentificeerd. Op 31 December 1953 bedroeg het aantal gevon den en geïdentificeerde slachtoffers 1643, zodat er op die datum nog 152 vermisten waren. Bovendien waren op die datum nog 36 stoffelijke resten gebor gen (van 19 vrouwen, 6 mannen en 11 kinderen), welker identiteit nog niet kon worden vastgesteld. Het is aan te nemen, dat al deze stoffelijke resten afkomstig zijn van geregistreerde slachtoffers. De statistiek van de aantallen slachtoffers, gerangschikt naar de gemeente van overlijden, is bijgewerkt tot 31 December 1953. (bijl. XIII, pag. 158.) Tot die datum zijn eveneens bijgewerkt het overzicht van slachtoffers in de zwaarst getroffen gemeenten (bijl. XIV, pag. 161waarin tevens zijn opgenomen de inmiddels door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde gegevens over de aan tallen inwoners per gemeente op 1 Januari 1953, en het overzicht per gemeente van inwoning van de aantallen wezen en half-wezen ten gevolge van de watersnood, (bijl. XV, pag. 162.) 157

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 163