eens in bladerend, daar eens in lezend. Ik weet niet of U beseffen kunt welk een genoegen de mens dan beleeft? Ik dank U dan ook zeer hartelijk voor deze voor mij zo kostbare schenking en zal mij dit zeer zeker weten te herinneren, wanneer het Rode Kruis eens bij mij aanklopt". Ook kinderen waren blij met hun geschenkzending. Mevrouw K. uit Goedereede schreef hierover: „Met groot enthousiasme hebben wij de zending boeken ontvangen, want het was een ,,keur"-col- lectie. De kinderen waren ook zo blij met hun aanwinst. Onze bij zonder hartelijke dank voor de verzorging van deze schenking Het Apostolaat ter Zee, dat door de overstroming grote schade aan de boekenvoorraad opliep, schreef na ontvangst van een schenking van 500 boeken voor de zeelieden der koopvaardij: Wij moeten U eerlijk zeggen, dat wij het niet zo goed had den verwacht. Wij zijn er zeer goed mee geholpen en onze biblio theek is hiermede weer prachtig uitgebreid. Onnodig U te zeggen, dat wij U zeer dankbaar zijn voor alles, wat U voor ons werk hebt gedaan en voor het begrip, dat U getoond heeft om de lectuur voorziening voor onze zeelieden ter koopvaardij zo goed voort gang te doen vinden Ds. de L. uit St. Pr. schreef na ontvangst der theologische wer ken: Vandaag ontving ik het pakket met 45 boeken mij door „het Ned. Rode Kruis geschonken. In ben daar erg blij mee. Reeds „spoedig ontdekte ik enige oude bekenden. Morgen wordt mijn „studeerkamer weer ingericht, zodat ze direct een vaste plaats „ontvangen. Na ruim een jaar zwerven krijgen we dan weer een „eigen werkkamer. Hartelijk dank voor Uw hulp Ds. van Sch. te K.: Onder grote dankbaarheid Uw boeken „ontvangen! U kunt ervan verzekerd zijn, dat al dit medeleven „ons werk in de rampgebieden geweldig heeft verlicht, zodat wij „met nieuwe moed kunnen bouwen, stoffelijk en geestelijk Na lezing van het eerste verslag van de Rode Kruis-hulp in de watersnood 1953 schreef de burgemeester van Dreischor, dat hij gaarne ten behoeve van de bevolking zijner gemeente, die zo van iedere ontspanning verstoken is, een bibliotheek zou ontvangen. Een serie van 500 boeken, waaronder 250 kinderboeken voorziet thans enigermate in die behoefte. Gelezen en daarna vergeten boeken en tijdschriften kwamen zo weer tot nieuw leven. 155

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 161