HOOFDSTUK 8 Het Rode Kruis-ziekenhuis Zierikzee De plannen voor de bouw van een Rode Kruis-ziekenhuis te Zie rikzee, een geschenk van het Zweedse Rode Kruis, zijn thans zo ver gevorderd, dat spoedig met de bouwwerkzaamheden begonnen kan worden. Op Schouwen-Duiveland koesterde men reeds geruime tijd het voornemen om te komen tot vervanging van het oude ziekenhuis te Noordgouwe. De uitvoering van deze plannen ondervond van de gevolgen van de watersnood ernstige belemmering. Gelet op dit verband met de ramp bood het Zweedse Rode Kruis ongeveer 2.000.000 aan voor dit doel. Met de gebruikelijke rege ringssubsidie zal thans een ziekenhuis gebouwd worden, dat aan de modernste eisen kan voldoen. Daarbij zal men zorgvuldig na gaan, welke benodigdheden het beste in Nederland en welke het beste in Zweden aangeschaft kunnen worden. Een kostenverzwa- rende omstandigheid is, dat alle materialen over het water aange voerd moeten worden en dat men ook een groot deel van de ar beidskrachten van elders moet aantrekken. Het ziekenhuis, dat na dat van Den Haag en Beverwijk het der de Rode Kruis-ziekenhuis in ons land is, zal 80 bedden bevatten. Het gebouw, dat even buiten de huidige bebouwde kom van de gemeente Zierikzee komt te staan, wordt drie verdiepingen hoog. In een bijeenkomst, waarin ook de Zweedse architect M. E. Mo- lander, directeur van de regeringsraad voor ziekenhuisplanning in Zweden en de Nederlandse architect ir J. v. d. Linden aanwezig waren, heeft de speciale bouwcommissie voor dit ziekenhuis het ontwerp van laatstgenoemde goedgekeurd. In deze bouwcommis sie hebben zitting: F. J. Baesjou, arts, Hoofd van de Medische Afdeling van het Nederlandsche Roode Kruis; P. Bolt, arts, lid van het Dagelijks Bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis en Geneesheer-Directeur van het Stads- en Academisch Ziekenhuis te Groningen; J. R. v. d. Borgh, arts, Geneeskundig Inspecteur van de Volksgezondheid in Zeeland; W. E. W. Ekman, Consul-gene raal van Zweden; A. van Emden, Directeur van het Nederlandsche Roode Kruis, Dr H. Ezendam, Geneesheer-Directeur van het ziekenhuis Schouwen-Duiveland" en toekomstig Geneesheer-Di recteur van het te bouwen ziekenhuis; ir H. Hoekstra, architect B.N.A. en lid van de Ziekenhuiscommissie voornoemd; Mej. Mr M. de Jong, van het Planbureau van het Nederlandsche Roode Kruis; ir J. v. d. Linden, architect B.N.A. en lid van de ziekenhuis commissie van het Ministerie van Sociale Zaken en Volksgezond- 145

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 151