Artikel 3. a). De partijen beslissen gezamenlijk of zij zelf het werktuig zullen bedienen dan wel of een vaste persoon hiertoe zal worden aangewezen. b). Met gezamenlijke toestemming der partijen kan de exploitatie ook tot derden worden uitgestrekt. c). Tegen het einde van ieder boekjaar vindt een verrekening tussen partijen plaats. Het boekjaar loopt van tot d). Tenminste éénmaal per jaar zullen de kas, de boeken en be scheiden van de beheerder door of vanwege de andere par tijen worden gecontroleerd. De beheerder is verplicht zo vaak dit gewenst wordt hiertoe alle mogelijke medewerking te verlenen. e). De beheerder is gerechtigd tot het doen van uitgaven voor het beheer. Voor zover de uitgaven een bedrag van te boven gaan, heeft hij hiertoe de toestemming nodig van de andere partijen. Artikel 4. Aan de beheerder wordt een door partijen telkenjare te bepalen redelijke vergoeding gegeven. Voor het eerste jaar wordt deze vastgesteld op Artikel 5. De overeenkomst wordt aangegaan voor 2 jaren en maan den, derhalve tot 1 Januari 19 Zij wordt stilzwijgend voortgezet, tenzij één der partijen ten minste 3 maanden vóór het einde dier termijn aan elk der andere partijen schriftelijk heeft kennis gegeven van haar voornemen haar deelneming te beëindigen. In dit geval beraden de andere partijen zich of zij al dan niet de overeenkomst nadien willen voortzetten. Ingeval van verlenging van de overeenkomst vinden de bepalin gen over opzegging, beraad en voortzetting overeenkomstige toe passing, met dien verstande, dat opzegging tegen het eind van elk jaar mogelijk is. Tussentijdse uittreding is mogelijk: bij overdracht of opheffing van het bedrijf. Bij overlijden van één der partijen en voortzetting van het be drijf door de overblijvende echtgenote en/of één of meer van zijn bloed- of aanverwanten in de rechte nedergaande linie, hebben de voortzetters het recht binnen 3 maanden inplaats van hun rechts- voorganger toe te treden tot de overeenkomst. 136

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 142