HOOFDSTUK 7 Het Agrarisch Plan De door Canada, Denemarken, Frankrijk, Noorwegen en Zwe den toegezegde landbouwwerktuigen zijn inmiddels op een enkele uitzondering na hier te lande gearriveerd. Ook het Zwitserse Rode Kruis heeft nog frs. 56.000 bijgedragen tot het agrarisch plan, waarvoor het o.a. 7 grondfrezen schonk. Wat de landbouwwerktuigen betreft worden nog zendingen verwacht. Een copie van de ontvangstbevestiging, die naar de schenkende Rode Kruis-vereniging wordt gezonden, treft U aan als bijlage VIII op pag. 134. Evenals bij het huizenproject dienen ook hier de toewijzingen met grote nauwkeurigheid te geschieden. Daartoe is een kaart systeem opgezet, dat op ieder gewenst ogenblik een zuiver beeld van de stand van zaken geeft. Vele toewijzingen voor landbouw werktuigen heeft het Nederlandsche Roode Kruis reeds uitgegeven. Zoals reeds in het vorige verslag uitvoerig werd toegelicht, wor den de grote landbouwwerktuigen, zoals combines en zware trek kers, toegewezen aan combinaties van rampslachtoffers, waarbij elke deelnemer een aandeel in de machine ontvangt, dat evenredig is aan de door hem geleden schade. De combinatie tekent bij de overdracht een overeenkomst, waarin de voorwaarden zijn vast gelegd, waaronder zij het werktuig voor gezamenlijke exploitatie ontvangt, (bijlage IX, pag. 135) Een daarbij gevoegde toelichting waarborgt, dat de ontvangers zich tevoren voldoende op de hoogte kunnen stellen van de betekenis der gestelde voorwaarden, (bijl. X,pag. 137) Op 30 Maart 1954 maakte men in Zuidland een aanvang met de verdeling van de landbouwgereedschappen, die in z.g.n. gereed schapspakketten onder de rampslachtoffers worden gedistribueerd. Een overzicht van het verdeelschema van het agrarisch plan wordt gegeven op bijl. XI, pag. 141. Dat deze door het buitenland geschonken landbouwwerktuigen in hoge mate worden gewaardeerd, moge blijken uit de inhoud van de ontvangen dankbetuigingen, waaruit hieronder enkele aan halingen volgen. „Voorwaar een prachtige en degelijke machine (Wilmo kunst meststrooier). Wij hopen in de practijk veel genoegen te mogen „hebben van deze zo spontaan beschikbaar gestelde gift aan het 130

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 136