hiervoor door particulieren beschikbaar gestelde auto's bij ge zinnen ondergebracht. 6 Februari nog verdere sortering der goederen en assistentie bij de uitdeling. De ontvangst van evacué's ging voort. Inmiddels waren de helpers vanuit het rampgebied weder thuis gekomen. 7 Februari werd per ordonnans een oproep ontvangen voor be geleiding van Rode Kruis-goederentransporten. Het informatiebureau voor Wateringen behandelde 170 vragen naar familieleden, zowel telefonisch als schriftelijk. Het informatie bureau van Kwintsheul verstrekte in 50 gevallen inlichtingen. IJSSELMONDE Toen op 1 Februari de grote ramp over ons land kwam, stroom de het water in het dorp IJsselmonde over de dijk, waardoor ook het secretariaat tot 4 a 5 dm hoogte in het water kwam te staan. De schade was aanzienlijk, doch gelukkig hield de dijk stand op één plaats na, waar hard gewerkt moest worden om een door braak te voorkomen. Bij het eerste alarm vluchtten vele mensen van het lage gedeelte van IJsselmonde naar het op hoger peil ge legen Zomerland. Zij werden ondergebracht in de Geref. Kerk. Ondertussen was de colonne in actie gekomen. Zij heeft in vele gevallen de helpende hand kunnen bieden. Al spoedig arriveerde een groep van ongeveer 300 mannen, vrouwen en kinderen, die voorlopig in bovengenoemde kerk wer den ontvangen en van warm drinken en voedsel voorzien. In één dag tijds hadden alle getroffenen bij particulieren een onderdak gevonden. Intussen stond de colonne te popelen om naar de rampgebieden te vertrekken. Bij een telefonisch onderhoud van de secretaris met het Hoofdbestuur kwam de order, om wegens het grote gevaar van dijkbreuk in de polders rondom IJsselmonde, aldaar te blijven. Toen is de colonne gaan helpen bij de inzameling van kleding, schoeisel, beddegoed etc. Verrassend groot was de hoeveelheid en goed was de kwaliteit. De goederen werden in 4 schoollokalen opgeslagen, gesorteerd en uitgegeven. ZOETERMEER Op 1 Februari is de colonne om 13.30 uur uitgerukt naar Zuid- land, waar men behulpzaam is geweest bij de werkzaamheden aan de dijk. Verder heeft de colonne noch in Zuidland, noch in Abbenbroek meer hulp kunnen bieden. Wel heeft zij zich verdienstelijk kunnen maken bij de geld- en goedereninzameling. 107

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 113