twee vrachtauto's van de politie, zomede met enige auto's welke door particulieren welwillend waren afgestaan. De colonne heeft op 4 Februari 1 dag deelgenomen aan de hulp verlening te Rotterdam. De hulp aldaar bleek weldra overbodig. Te Oude Tonge werd op 5, 6 en 7 Februari hulp verleend bij het bergen en kisten van lijken en het opruimen van cadavers. Van 13 Februari af namen 7 man gedurende 3 dagen deel aan de begeleiding van goederentransporten vanaf het Malieveld in Den Haag. In het oefenlokaal aan de van Zuylenstraat werden sociëteits middagen voor de evacué's georganiseerd. Ten huize van een inwoonster van Wassenaar werd voor de evacué's een concert gegeven, waar een zangeres optrad. Ook werd een tocht naar de bollenvelden georganiseerd. WATERINGEN Op 1 Februari kreeg de colonnecommandant om 9.30 uur van uit het Districtscommando te Naaldwijk de opdracht alle Rode Kruis Korpsleden op te roepen. Om 10 uur waren alle R.K.K.- leden gewaarschuwd en stond een auto met materiaal gereed. Ook de Burgemeester werd hiervan op de hoogte gebracht. Zondag middag werd contact opgenomen met het Districtscommando, doch er werd nog geen opdracht van het Gewestelijk Commando ontvangen, vermoedelijk in verband met de gevaarlijke toestand te 's-Gravenzande. Op 2 Februari om 1.30 uur kwam de oproep van het Districts commando voor opkomst van de helpers. Met de andere colonnes van het Westland ging men te Rotterdam scheep met bestemming Bruinisse. Door een defect aan de sluizen en de te lage waterstand te Bruinisse kwam men pas 's avonds te Zijpe. Na aankomst van meerdere schepen van allerlei aard kon met het vervoer en de verzorging van de vluchtelingen worden begonnen. In de loop van Donderdag en Vrijdag zijn de manschappen na hun werk aldaar beëindigd te hebben, weder huiswaarts gekeerd. 3 Februari. Inzameling van goederen en op dringende oproep van pakpapier, dozen, enz. De opbrengst hiervan (2 vrachtauto's vol) is 's avonds afgeleverd aan de Rivièrahal te Rotterdam. Op 4 Februari zijn door dames-bestuursleden en helpsters goe deren gesorteerd, welke werden opgeslagen in het Gemeentehuis. Op initiatief van de Burgemeester is een rampencomité gevormd voor de uitreiking van deze goederen, waarin 3 bestuursleden Rode Kruis zijn opgenomen, 's Avonds werd een deel van de voor raad afgedragen aan de Intendance van het Hoofdbestuur. 5 Februari. Ontvangst der eerste evacué's, die in een vereni gingsgebouw door de helpsters werden verzorgd. Na registratie door personeel van de Gemeentesecretarie, zijn de evacué's met 106

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 112