VOORBURG Reeds in de ochtend van de 1ste Februari alarmeerde de Com mandant zijn colonne. In de middag werd zij gekazerneerd en in de avond vertrokken kader en colonne met bestemming Alblasser- dam, waar om hulp gevraagd was. Toen men \y2 uur later in Al- blasserdam aankwam, was het gehele dorp reeds geëvacueerd en alles stond onder water. Hulp kon niet meer geboden worden, zo dat men 's nachts om 2 uur weer in Voorburg terugkwam. Op Maandag 2 Februari werd 's morgens op Middenburgh een noodziekenhuis ingericht en op het kantoor begon men met het verzamelen van kleding. Later werden hiervoor de gymnastiek lokalen opengesteld. Op het kantoor werden verschillende colonne leden ingedeeld voor allerlei diensten. Op 3 Februari werd de Commandant met een kleine groep hel pers en helpsters met de ambulancewagen van Leidschendam naar Zwartewaal gedirigeerd. Ook daar bleek bij aankomst geen hulp nodig te zijn, zodat de volgende middag ook deze colonne weer in Voorburg is teruggekomen. Na 3 dagen werd het noodziekenhuis opgeheven en in de plaats daarvan een evacuatiecentrum ingericht. De tweede week vertrokken 5 helpsters voor een week naar Halsteren om cantinediensten te verrichten voor de dijkwerkers, terwijl een helpster met een Haagse groep voor 14 dagen meeging voor keukendienst in Oude Tonge. Weer andere helpsters assisteerden bij het sorteren van kleding, het inpakken en rondbrengen van levensmiddelenpakketten, or- donnance- en telefoondiensten. Honderden mensen in nood kwa men in die dagen in het Rode Kruisgebouw, werden door Rode Kruis-mensen te woord gestaan en zoveel mogelijk geholpen. VOORNE, PUTTEN EN ROZENBURG Op 1 Februari was de colonne om 10.30 uur paraat. Zij heeft hulp geboden in Spijkenisse en bij de evacuatie van Simonshaven naar de Ahoy-hallen te Rotterdam. Daarna is de colonne behulp zaam geweest bij de evacuatie in de omgeving van Zuidland. Op 2 Februari is het Rampendepöt te Brielle ingezet en is een noodziekenhuis ingericht in de Landbouwschool. Van 2 tot 8 Februari is het noodziekenhuis in bedrijf geweest. 45 personen zijn hier opgenomen. Daarna werden de patiënten overgebracht naar het noodziekenhuis te Oostvoorne. Hulp werd geboden op het Havenhoofd te Middelharnis. Ver der zijn er individueel aan helpers en helpsters opdrachten ver leend. WASSENAAR Op Zondag 1 Februari was de colonne om 10 uur gealarmeerd. De colonne beschikte niet over eigen vervoer. Dit geschiedde met 105

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 111