SCHIEDAM Op 1 Februari was de colonne om 12.30 uur gealarmeerd. Men maakte een verkenningstocht naar Ouderkerk aan de IJssel, waar echter geen hulp nodig bleek te zijn. Op 2 Februari kwam om 1.00 uur een oproep voor 20 man naar de Ahoy-Hallen te Rotterdam. Van 2 tot 5 Februari werd hulp geboden in Middelharnis, Oolt- gensplaat, Oude Tonge, Nieuwe Tonge en Stad a/h Haringvliet. Schiedam heeft Goudswaard geadopteerd, waar langdurig hulp is verleend. Op 4 Februari heeft men een voedseltransport naar het noodge- bied verzorgd (Fijnaart en Dinteloord) en is men behulpzaam ge weest bij de kledinginzameling e.d. De Schiedamse colonne heeft 2000 evacué's verzorgd. SCHOONHOVEN Op 1 Februari was de colonne 30 minuten na oproep paraat. Men heeft terstond de bedreigde woningen te Schoonhoven ont ruimd, de bewoners verzorgd, Sliedrecht terzijde gestaan en een evacuatie-centrum en noodziekenhuis ingericht. Op 4 Februari is de colonne op last van de Gewestelijk Com mandant naar Zijpe vertrokken voor evacuatiewerk en afvoer van evacué's naar Utrecht. SLIEDRECHT De colonne was op 1 Februari om 5.00 uur paraat. Terstond heeft men het eigen gebouw voor hulpverlening ingericht en twee evacuatiecentra en een noodziekenhuis geïnstalleerd. Men heeft het rampendepöt van Gorinchem gebruikt en daar hulp geboden, evenals later in Schoonhoven o.a. bij de voedseldistributie (erw tensoep voor 1200 mensen). Om 17.00 uur bleek Sliedrecht een eiland te zijn; het water steeg nog steeds. Op 2 Februari werd een vloot voor de hulpverlening uitgerust, bestaande uit 4-anker-aken, 4 westlanders, 1 motorsleepboot en 6 roeiboten met buitenboordmotoren. 3 Februari werd Wijngaarden geëvacueerd van personen en vee. Op 4 en 5 Februari werd verder werk gedaan in de polders. Op 6 Februari werd begonnen met de cadaverberging. Op 7 Februari is het noodziekenhuis geliquideerd. SLIKKERVEER Het eerste werk van de opgeroepen colonne was mensen uit de huizen halen en deze afvoeren naar opgegeven adressen. Dit ge schiedde met bussen. Door de snelle komst van het water bleven velen nog achter. Nadat er boten waren aangevoerd zijn ook deze mensen afgevoerd. 101

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 107