herbergen. De commandopost groeide uit tot een verzorgingscen trum voor dijkwerkers en militairen. Later is het aantal colonne leden uitgebreid en regelmatig afgelost. Het verdere personeel be stond uit enkele evacué's' en studenten. De verhouding tot de Bur gemeester van Heenvliet was zeer goed. Andere colonneleden zijn werkzaam geweest bij de evacué's te Rotterdam; weer anderen zijn met een schip naar Goeree-Over- flakkee gegaan voor berging van stoffelijke overschotten; terwijl enkele colonneleden transporten begeleidden. OEGSTGEEST Hier werden plm. 60 evacué's opgenomen, die van kleding wer den voorzien. Maandagmoren 2 Februari om circa 11 uur werd door enige leden van het Rode Kruis in samenwerking met de contactcommis sie der vrouwenverenigingen begonnen met de inzameling van goe deren. Er werd met gulle hand gegeven en in twintig minuten was er uit één straat een halve vrachtauto vol. Aangezien in Oegstgeest nog geen opslagruimte beschikbaar was, werd besloten de zending naar het centrale magazijn van het Rode Kruis in Den Haag te brengen. Op weg naar Den Haag kwamen echter nog zoveel giften binnen, dat de vrachtauto afgeladen uit de gemeente vertrok. Dinsdagmorgen 3 Februari werden alle beschikbare vervoer middelen (3 vrachtauto's en tien luxe auto's) ingeschakeld voor het ophalen der goederen. Deze werden naar het Patronaatsge bouw gebracht. Aldaar werden de goederen gesorteerd, en inge pakt in kisten, vrijwillig afgestaan door de Marine Radio Dienst en de Zendingschool. Ongeveer 50 dames, jonge meisjes en pad vinders verleenden medewerking. Nog diezelfde avond kwam uit Krimpen aan de IJssel het bericht, dat men dringend behoefte had aan kleding en dekking. Met behulp van de leerlingen van de Kweekschool was spoedig een 8-tons vrachtauto geladen en onder weg. Woensdag 4 Februari zetten nijvere vrouwenhanden het sor- teerwerk met kracht voort. Padvinders waren andermaal behulpzaam met het dichtspijkeren en opstapelen van de kisten. Van alle kanten kwamen nog goede ren (kleding, schoeisel, wiegen, bedden, kinderwagens en huis raad) binnenstromen. Inmiddels was vernomen, dat in de vee markthallen in Den Bosch een evacuatie-opvangcentrum was ge vestigd, waar men gebrek had aan kleding, schoeisel en dekens. Drie grote vrachtauto's werden volgeladen en om 16.30 uur ver trok het convooi uit Oegstgeest. Tegen de avond kwam de colonne behouden in Den Bosch aan, waar de wagens met behulp van de Brandweer werden gelost. Het convooi was om 3 uur 's nachts weer in Oegstgeest terug. Op 5 Februari moest het Patronaats gebouw ontruimd worden. De goederen werden overgebracht naar Huize Duinzicht, waar een paar lokalen beschikbaar waren gesteld. 99

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 105