OVERSCHIE Op Zondag 1 Februari 's morgens om 9.30 uur werd een vóór alarm aan de colonne gegeven. 's Morgens om 11 uur kwam de opdracht tot melding in het Rode Kruis-gebouw aan de Schielaan. De gehele colonne was spoedig present, met uitzondering van een paar leden, die door werkzaam heden verhinderd waren. Na ontvangen instructies is de colonne om 2 uur met een autobus en ca. 7 personenwagens naar Zuidland vertrokken, waar bij aankomst geen hulp meer nodig bleek. Om streeks 10 uur arriveerde de colonne weer in Overschie. Nog die zelfde avond heeft men getracht nieuwe instructies te krijgen, het geen niet gelukte. De volgende morgen werd de colonne met Rode Kruis E.H.B.O.- ers uit 's-Gravenhage en colonneleden van Rotterdam verdeeld over 12 schepen met bestemming Middelharnis. De commandant is met 2 collegae op één boot medegegaan en kreeg na diverse plaatsen aangedaan te hebben, 's middags de eerste groep evacué's aan boord, waarmede hij met een helpster van zijn colonne naar Rotterdam is gevaren. Daar werden de eva cué's ontscheept en naar de Ahoy-hallen doorgezonden. Alle overige colonneleden hebben zich zeer verdienstelijk ge maakt in Middelharnis, Ooltgensplaat, Dintelsas, Dinteloord en vele andere plaatsen. Sommigen kwamen na een of twee dagen, enkelen zelfs eerst 's Zaterdags, vermoeid, doch voldaan, in Over schie terug. Een gedeelte van de colonne, dat reeds voor Woens dag teruggekeerd was, kreeg de instructie met een coaster met colonneleden van andere afdelingen naar Zijpe te vertrekken. Ook daar werd door hen het uiterste gegeven. Honderden personen werden uit hun benarde positie bevrijd, veelal met behulp van helicopters, dukws, rubberboten, etc. Toen de colonnecommandant Maandagavond (2 Februari) te Overschie terugkeerde, had het Bestuur reeds een begin gemaakt met inzameling van kleding, schoeisel, dekens, enz. Deze goederen werden voorlopig opgeslagen in een garage. Dinsdag ging de voor raad wegens de omvangrijkheid naar het plaatselijke Verenigings gebouw, waar na sortering en administratie reeds Dinsdagsmid dags met uitreiking aan de talrijke ter plaatse ondergebrachte ge troffenen een begin kon worden gemaakt. Dit heeft 10 dagen ge duurd van 's morgens 9 uur tot 's avonds 11 uur en later. Toen iedereen volgens de registratie geacht werd voor de leni ging van de eerste nood te zijn geholpen, zijn de gesorteerde goe deren gebundeld en op een zolder van een school opgeslagen, waar vandaan nog na-uitreikingen geschiedden. OUD-BEIJERLAND Deze gemeente bleef behoudens een klein gedeelte gespaard. De afdeling van het Rode Kruis verzorgde de ontvangst van slacht- 97

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 103