G1 omdat de „kundigheyd in het maken van buitenwerken en zee weringen" zoveel groter was geworden. Deze opmerking moge ons mensen van deze tijd bij de beoordeling van onze prestaties tot bescheidenheid, stemmen. Het is uiteraard niet mijn bedoeling hier een voordracht over de geschiedenis van Schouwen-Duiveland te houden, maar ik vond deze interessant genoeg om enkele punten op deze dag eens even naar voren te brengen, nu kennismaking hiervan, èn door deze ramp èn door de belangrijke studie, welke aan de Delta Commissie is opgedragen weer zo actueel is geworden. En om nu terug te keren tot de realiteit van het heden, wil ik dan namens mijn Collega's, waartoe ik in dit verband, ook mijn hooggeachte chef de heer Van de Wall moge rekenen, de „Ge zamenlijke Polderbesturen" ten zeerste danken, voor wat zij ons deze dag hebben bereid. Gaarne maak ik ook van deze ge legenheid dat zoveel leden van onze dienst hier tezamen zijn, ge bruik, om allen die dit afgelopen jaar met mij hebben samen gewerkt te danken. Zonder hun volle medewerking in onze nog gemeenschappelijke taak ik mag Ir. Klasema, hier wel even afzonderlijk noemen zou het deel, dat ik aan het werk heb mogen bijdragen, niet hebben kunnen slagen. Het is voor ons een moeilijk, maar een interessant jaar geweest. We hebben ons in de waterbouwkunde kunnen uitleven op een wijze, zoals in ons vak maar zelden voorkomt en we zijn uiter mate verheugd, dat wij daarmede een goed werk aan dit zwaar ge troffen gebied hebben kunnen doen. Voor de bewoners van Schouwen-Duiveland vormt deze dag slechts een mijlpaal in het herstel, voor de meesten van ons be tekent zij een afscheid en een terugkeer naar ons eigenlijke werk. De polderbesturen hebben dit afscheid voor ons vandaag tot een zeer bijzondere gebeurtenis gemaakt en daar zijn wij hen heel dankbaar voor. Dat in het beleggen van deze bijeenkomst door deze „gezamen lijke" besturen een begin moge worden gezien van een verder uit groeiende eenheid, welke zo nodig zal zijn om de vele problemen, die U nog wachten, op te lossen tot heil van Schouwen-Duiveland. Sta mij toe, Mijnheer Klompe, aan de vervulling van deze ge dachte een dronk te wijden. Om circa 19.30 uur was men aan het einde van de plechtigheden gekomen.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 63