49 wil zeggen, dat het daar vanzelf ging. Namen als Oude dijk, Rampaartse dijk, Stevensluis en Sirjans- land en nog andere herinneren er aan, dat ook daar een zware strijd is gevoerd om het water te beteugelen. De dichting van de Westhavendijk welke aanvankelijk mislukte, liep uit op de operatie „Levensstrijd" en werd een voorproefje van de sluiting Schelphoek. Om al deze werken te doen slagen was een reusachtige organi satie nodig: een massa groot materieel en een ononderbroken stroom van materialen als stortsteen, rijshout en klei moesten naar ons eiland worden gedirigeeerd. En deze organiastie moest en werd in korte tijd opgebouwd, waarvoor we onze bewondering uitspreken. Deze machtige machinerie kwam langzaam maar zeker in be weging en de resultaten gingen zichtbaar worden. Het vorderde gestadig, tot in Augustus men de spanning ging voelen. De afsluiting zowel bij Schelphoek als Ouwerkerk moest Worden beproefd. Het leek een vriendschappelijke en sportieve strijd, wat het eerst gesloten zou worden. Op 27 Augustus werd de Schelphoek gesloten en in diezelfde dagen liep Ouwerkerk op een mislukking uit. De vreugde om Schelphoek werd hierdoor getemperd. De mislukking bij Ouwerkerk was voor de dijkherstellers een harde slag, doch geen ontmoediging en met nieuwe energie en vrijgekomen hulp uit Schelphoek werd voortgegaan en zo kon, be gunstigd door uitzonderlijk mooi herfstweer, op 6 November enkele minuten voor het einde van de dag, de laatste Phoenixcaisson worden geplaatst. Een machtig werk van dijkdichting vond hier zijn bekroning bij mooi herfstweer en een unieke verlichting. Honderden toeschouwers zowel uit binnen- als buitenland woon den deze dichting bij. Ontelbaren hebben via de radio de ver richtingen gevolgd, waarvan ooggetuigeverslagen werden uit gezonden. Onder de toeschouwers bevond zich Hare Majesteit Koningin Juliana. Onze geëerbiedigde Koningin wilde ook de slotphase van de ramp mede beleven, zoals Zij ook in de eerste dagen na de ramp, Zij en de andere leden van ons Vorstenhuis, van haar mede leven deed blijken.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 51