45 naar wens, toch vlot, zodat deze heroïsche strijd om de Scheiphoek in de namiddag van 27 Augustus werd gewonnen. Een operatie die gelukt is, doch met een nog zeer zwakke patiënt, die uiteraard versterkingen behoeft. Tussen de bedrijven door moesten nog voor een tweetal dijkvallen voorzieningen getroffen worden. Vooral de dijkval van Flaauwers werd krachtig aangepakt, zodat de zee daar verder geen kans kreeg. Schouwen is zeer dankbaar voor deze behaalde resultaten, waar voor wij dankbaarheid verschuldigd zijn aan alle werkers die hier toe het hunne hebben bijgedragen. Helaas is dit resultaat niet zonder ongelukken bereikt en zo moeten we met grote eerbied gedenken Thonus Speelman, die door verdrinking zijn leven heeft moeten offeren Onze dank gaat uit naar allen van hoog tot laag, die met hun beste krachten, met opoffering van hun huiselijk gezinsleven, dik wijls onder moeilijke omstandigheden, bij dag en bij nacht, zich hebben ingezet, ieder op zijn eigen plaats en naar eigen aard en vermogen om dit resultaat te bereiken. Een resultaat waarmede de Nederlanders weer hun naam als „waterbouwers" hebben be vestigd tot ver over de grenzen, ja, over de gehele wereld! J. KLOMPE, Voorzitter van het Waterschap Schouwen. Burgh, 27 Augustus 1953. Op verzoek van het Waterschap Schouwen werd ook een ge denkbord vervaardigd door de „Porceleyne Fles" te Delft, in 25 exemplaren. 10. Plaquette Op 6 November 1953 werd de sluiting van het laatste stroomgat van Schouwen-Duiveland plaats. De Gezamenlijke Polderbesturen van Schouwen-Duiveland von den hierin aanleiding om een aantal plaquettes te doen vervaar digen ter uitreiking aan verschillende personen die bij het dijk herstel van Schouwen-Duiveland betrokken waren. Deze uitreiking vond plaats op 2 December 1953 in de Concert zaal te Zierikzee. Het verslag daarvan moge hieronder volgen.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 47