W. van Hoeve te Sirjansland, J. L. Vis te Noordgouwe, F'. L. Krepel te Bruinisse, H. C. v. d. Zande te Nieuwerkerk, Jac. Goemans te Dreischor, J. J. C. de Vlieger te Zonnemaire, M. Blom te Haamstede. Als voorzitter dezer Commissie werd aangewezen de heer J. Klompe te Serooskerke (S.), als haar secretaris de heer A. C. Hartog Dz., Ontvanger-Griffier van het Waterschap Schouwen te Zierikzee. Uit deze Voorlopige Commissie werd een „Werkcommissie" ge vormd, bestaande uit de heren J. Klompe, H. C. v. d. Zande en A. M. Geluk; secretaris A. C. Hartog Dz. Deze Werkcommissie bracht bij schrijven d.d. 27 Maart 1953 het verlangen der in de aanvang genoemde vergadering ter kennis van de Minister van Verkeer en Waterstaat, de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening en aan de Commissaris der Koningin in de Provincie Zeeland. Bij schrijven d.d. 16 Juni 1953 werd door de Werkcommissie aan de polderbesturen een schema van bundeling der waterschap pen voorgelegd. Uit de hierop binnengekomen reacties bleek het volgende: a. Tegen iedere vorm van samenwerking: 5 der oppervlakte van Schouwen-Duiveland b. Niet afwijzend tegenover samenwerking ten aanzien van de zeewering: 94 c. Niet afwijzend tegenover samenwerking ten aanzien van de wegen: 73 d. Niet afwijzend tegenover algehele samenvoeging: 13 Uit het resultaat van deze cijfers concludeerde de Werkcommissie dat men beginnen moest om samenwerking ten aanzien van de zeewering verder uit te werken, de andere onderwerpen zouden dan te zijner tijd in studie genomen worden. Op 1 September 1953 werden verschillende gegevens aan de pol ders opgevraagd, om daaruit tot een bevredigende organisatie van een z.g. „dijkring" te komen.

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 33