29 het ook, dat al het stencil-werk door Dienst Dijkherstel in het vóórkantoor werd verricht. Van de Grote Zaal was inmiddels een viertal kantoren gemaakt, terwijl ook op de zolder een drietal kantoorruimten gemaakt waren en ingericht als tekenkamers. De ondergrondse archief kluis was met de ramp volgelopen. Nadat het water was weggepompt en de kluis ontruimd was, nam de Dienst Dijkherstel ook deze in gehruik als bergplaats voor laarzen e.d.; méér ruimte kon deze Dienst werkelijk niet vinden: dit was het laatste! Niet meegerekend dan, dat ten slotte neg een agregaat voor noodverlichting een plaatsje vond op de kolen bunker in de tuin. Een min of meer „tragische" aangelegenheid was nog, dat het archief van de Burgerlijke Stand van Zierikzee in onze kluis was geborgen, omdat de archiefruimte ter gemeentesecretarie verbouwd moest worden; men wilde de verantwoordelijkheid voor dit archief tijdens deze verbouwing dekken. Het kwam ook in het water terecht! In de gang van 's Landskamer werd een steentje aangebracht, aangevende de stand van het water op 1 Februari 1953. 5. Contact tussen bestuur en personeel Het contact tussen de Voorzitter, Heemraden en Hoofd-Ingelan- den was moeilijk. Tussen de leden van het Dagelijks Bestuur kon in de eerste maanden nauwelijks contact gevestigd worden. De eerste bestuursvergadering na de ramp zou plaats vinden op 27 Februari 1953 om 13.00 uur. De Voorzitter, Heemraad Boogerd en Heemraad Vis moesten per boot van de duinstreek (de „overzeese gebiedsdelen") komen; deze boot kon pas om 17.45 uur de haven van Zierikzee binnen lopen, omdat in de kanaaldijkgaten zinkstukken moe-den worden neergelaten, zodat eerst om 18.00 uur vergaderd kon worden. In middels was Heemraad Gast (Brouwershaven) weer naar huis vertrokken. De moeilijke bereikbaarheid van de leden van het Dagelijks Bestuur stelde aan de hoofdambtenaren hoge eisen; immers moes ten toen veel beheersbeslissingen genomen worden, welke normaal

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 31