28 De Val. Hiervan zal een bruikbaar haventje gemaakt worden (uitdiepen tot 5 m N.A.P.). Dijkwater. Recht af te sluiten. L.C.T.'s. Engeland stelt enkele L.C.T.'s beschikbaar. Barakken. H.M. de Koningin stelt een barak van 20 X 25 m beschikbaar. Op 10 Februari 1953 arriveerde Ir. G. Slotboom, die de leiding overnam, waarmede aan het bestaan van deze commissie van plaatselijke krachten een einde kwam. 4. 's Landskamer Van meet af was 's Landskamer het aangewezen gebouw om als centraal punt voor het herstel der dijken te fungeren. In de eerste dagen vonden hier ook een 16-tal personen, ambte naren en hun gezinsleden, onderdak. Op 4 Februari 1953 ging de „Commissie van Plaatselijke Krach ten" in 's Landskamer kantoor houden. Op 16 Februari 1953 arri veerden de eerste personen van de Dienst der Zuiderzeewerken, aan welke Dienst het herstel der dijken van Schouwen-Duiveland was opgedragen. Was aanvankelijk de bestuurskamer voldoende om de leiding gevende personen met hun personeel onder dak te brengen, al spoedig werd ook de Grote Zaal in gebruik genomen en achter eenvolgens het kantoor van de Technische Dienst, het kantoor van de Waterbouwkundige, de lichtdrukkamer, de zolder, de overloop (telefoonpost), de privé-woonkamer der bewoners (enkele weken), een grote barak (in de tuin geplaatst), een klein barak (idem), de gang (portiersloge), de slaapkamer der bewoners. Twee kantoorruimten van de Administratieve Dienst bleven voor de waterschapsdienst, ondanks de sterke druk, behouden, zij

Watersnood documentatie 1953 - brochures | 1954 | | pagina 30